خزانه‌داری آمریکا دو بازرگان لبنانی تامین‌کننده مالی حزب‌الله را تحریم کرد

۱۴۰۰/۱۲/۱۴

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت تحریم‌های متعددی را علیه تامین‌کنندگان مالی حزب‌الله لبنان در گینه اعمال کرده است. این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد علی سعاده و ابراهیم طاهر دو بازرگان لبنانی را به دلیل حمایت آنها از حزب‌الله در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد حزب‌الله با سوء استفاده از سیستم مالی جهانی از طریق ایجاد شبکه‌های بین‌المللی به دنبال حمایت مالی از فعالیت های تروریستی خود است.

علی سعاده عضو افتخاری کنسولگری لبنان در گینه است. نام او در سال ۲۰۱۸ به دلیل بحران سیاسی در گینه بر سر زبان‌ها افتاد چرا که او منبع خانواده‌های لبنانی درباره اوضاع فرزندانشان در گینه بود. سعاده به رابطه نزدیک با قاسم تاج‌الدین یکی از حامیان حزب‌الله که او هم در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، معروف است.

سعاده از موقعیت دیپلماتیک خود برای سفر به گینه و خارج از این کشور با کمترین بازرسی استفاده کرد. طبق برخی گمانه‌زنی‌ها، او افرادی وابسته به حزب‌الله را در داخل گینه به کار گرفته است.

اما ابراهیم طاهر یک بازرگان معروف لبنانی اهل شهرک جویای جنوبی است. او به همراه برادرش حسین، یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید آرد را در غرب آفریقا راه‌اندازی کرده است.

طاهر تاکید می‌کند که این پروژه‌ها را به منظور شکوفایی اقتصادی در گینه که آن را کشور دوم خود می‌داند، راه‌اندازی می‌کند

بر اساس گزارش‌ها، او اموال زیادی را از طریق تجارت خود جمع‌آوری کرده و با رشوه دادن به ماموران گمرک گینه در فرودگاه کوناکری پول‌ها را با چمدان از این کشور منتقل می‌کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا پیشتر تایید کرده بود که ایالات متحده نسبت به جلوگیری از فعالیت‌های حزب‌الله از جمله تلاش برای دور زدن تحریم‌ها پایبند است و هشدار داده بود که «اقدامات حزب‌الله امنیت، ثبات و حاکمیت مردم لبنان را تهدید می‌کند».

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار و اخبار ورزشی
تاریخ شفاهی
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید