تغییر زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا و افزایش سهمیه خارجی‌ها

۱۴۰۰/۱۲/۶

با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۳، به تقویم پاییز–بهار منتقل شده و رقابت ها به صورت فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ و همگام با تقویم اروپا و کشورهایی نظیر ایران برگزار خواهد شد. بدین ترتیب در رقابت های فعلی لیگ برتر به هیچ تیمی سهمیه آسیایی نخواهد رسید.

برای کشورهایی همچون ایران که در حال حاضر فصل خود را در قالب فصول پاییز - بهار برگزار می کنند، نتایج فصل ۲۰۲۱-۲۲ خود را برای کسب سهمیه در لیگ قهرمانان آسیای بعدی در نظر نخواهند گرفت. در عوض تیم ها بر اساس نتایج فصل ۲۰۲۲-۲۳ در این رقابت ها شرکت خواهند کرد. این بدان معناست که در لیگ بیست و یکم و دوره فعلی لیگ برتر فوتبال ایران و جام حذفی، هیچ سهمیه آسیایی نصیب تیم ها نخواهد شد و برای مشخص شدن نمایندگان ایران در فصل ۲۰۲۳ – ۲۰۲۴ لیگ قهرمانان آسیا، باید در انتظار پایان لیگ بیست و دوم ماند.

کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیم دیگری، پیشنهاد افزایش سهمیه بازیکنان خارجی در فهرست انتخابی بازیکنان از سهمیه ۳+۱ موجود به ۵+۱ را تصویب کرد. (پنج بازیکن از هر ملیت و یک بازیکن آسیایی) که از فصل ۲۰۲۳-۲۴ اجرا می شود. به دنبال حذف سقف ۱+۳ تعداد بازیکنان خارجی مجاز در ثبت اولیه، لیست هر تیم نیز از ۳۰ به ۳۵ افزایش یافت.

همچنین کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به اخطارها و محرومیت‌ها، پیشنهاد کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اصلاح قانون محرومیت‌های خودکار را تصویب کرد تا یک بازیکن تنها پس از دریافت سه کارت زرد از بازی بعدی در مسابقات مربوطه محروم شود.

اخبار
چند چند

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید