دو خبرنگار غربی در کابل به دست طالبان بازداشت شده‌اند

۱۴۰۰/۱۱/۲۲

چند روز پس از انتشار گزارش‌ها درباره بازداشت دو روزنامه‌نگار غربی به دست طالبان، سازمان ملل و همسر یکی از این روزنامه‌نگاران این خبر را تایید کردند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد دو روزنامه‌نگاری که با این نهاد کار می‌کردند و همچنین همکاران افغان آنها بازداشت شده‌اند.

این نهاد سازمان ملل نامی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده نبرد اما ناتالیا آنتلاوا با بازنشر توییت این نهاد اعلام کرد که همسرش، اندرو نورث، یکی از روزنامه‌نگاران بازداشتی است و او به شدت نگران وضعیت همسرش است.

اندرو نورث خبرنگار سابق بی‌بی‌سی بود و به نوشته همسرش، در همکاری با کمیساریای عالی پناهندگان در کابل تلاش می‌کرد به مردم افغانستان کمک کند.

روز یکشنبه گزارش‌های تایید نشده‌ای منتشر شد که طالبان دو روزنامه‌نگار غربی و همچنین همراهان افغان آنها، شامل تهیه‌کننده و راننده‌ها، را در کابل بازداشت کرده‌اند.

پیش از انتشار خبر بازداشت این روزنامه‌نگاران، امرالله صالح معاون رییس جمهور در دولت اشرف غنی در توییتی نوشته بود ۹ شهروند خارجی، از جمله اندرو نورث خبرنگار سابق بی‌بی‌سی، و پیتر جوونال صاحب رستوران گندمک «ربوده شده‌اند».

از زمان به قدرت رسیدن دوباره طالبان در افغانستان، شمار زیادی از رسانه‌ها تعطیل و خبرنگاران بسیاری بیکار شده‌اند و فشارها بر آنان ادامه دارد.

تعداد روزنامه نگاران بازداشت شده در این مدت افزایش داشته و برخی از آنان به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

اخبار ۲۳
اخبار ۲۳
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید