وزارت دفاع امارات: دومین حمله شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران به ابوظبی ناموفق ماند

۱۴۰۰/۱۱/۴

وزارت دفاع امارات متحده عربی اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی در دومین حمله خود به ابوظبی ناموفق ماندند و پدافند امارات دو موشک بالستیک شلیک شده را بر فراز پایتخت رهگیری و منهدم کرد.

اطلاعیه وزارت دفاع امارات پس از آن منتشر شد که برخی منابع در اولین ساعات روز دوشنبه در گزارش‌های تایید نشده از شنیده شدن صدای چند انفجار در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، خبر دادند و گزارش شد که پدافند هوایی این کشور فعال شده است.

وزارت دفاع امارات متحده عربی درباره جزییات این حمله گفت دو موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی را که به سمت امارات شلیک شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

بنابر اعلام این وزارتخانه، بقایای دو موشک‌ بالستیک منهدم شده شبه‌نظامیان حوثی در مناطق اطراف ابوظبی سقوط کرد اما این حمله تلفات جانی نداشت.

یحیی سریع، سخنگوی نظامی حوثی‌ها اعلام کرد این گروه موشک‌های بالستیک ذوالفقار را به سمت پایگاه هوایی الظفره که نیروهای آمریکا از آن استفاده می‌کنند و «سایر اهداف حساس» شلیک کرده است. حوثی‌ها همچنین به سمت دبی پهپاد شلیک کردند.

سخنگوی نظامی حوثی‌ها در ادامه گفت این شبه‌نظامیان «مواضع حساس» را در جنوب عربستان سعودی هدف قرار داده‌اند.

حمله ناموفق شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به ابوظبی در حالی انجام شد که روزنامه کیهان که تحت نظر نماینده علی خامنه‌ای در تهران منتشر می‌شود، روز یکشنبه در صفحه اول خود از وقوع این حمله خبر داده بود.

کیهان در صفحه اول خود خطاب به شرکت‌های خارجی مستقر در امارات نوشته بود: «برج‌های تجاری امارات را تخلیه کنید، موشک‌های انصارالله در راهند.»

این روزنامه پیش از این نیز به بهانه‌های مختلف امارات متحده عربی را به حمله تهدید کرده بود از جمله در تابستان پس از توافق امارات متحده عربی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط، نوشت که در پی این توافق، امارات «تبدیل به یک هدف مشروع برای گروه‌های مقاومت» شده است.

یک هفته قبل نیز ابوظبی مورد حمله موشکی و پهپادی قرار گرفت که سه کشته و چند مصدوم برجای گذاشت و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران مسئولیت آن حمله را پذیرفتند.

پس از آن حمله آمریکا، بریتانیا و شورای امنیت سازمان ملل «حملات فجیع تروریستی» حوثی‌های یمن به امارات متحده عربی را محکوم کردند.

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، گفت که ایالات متحده در حال بررسی تقاضای امارات متحده عربی برای قرار دادن حوثی‌های مورد حمایت ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی است.

همزمان با حمله ناموفق حوئی‌های مورد حمایت ایران به ابوظبی، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی نیز اعلام کرد که پدافند عربستان سعودی یک موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را رهگیری و منهدم کرد که قطعاتی از آن در منطقه صنعتی ظهران جنوبی سقوط کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
۲۴ با فرداد فرحزاد
سرانجام، قانون

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید