امارات متحده عربی پرواز پهپادهای خصوصی را در پی حمله پهپادی اخیر حوثی‌ها ممنوع کرد

۱۴۰۰/۱۱/۳

پس از حمله مرگبار اخیر حوثی‌های یمن به امارات متحده عربی، دولت امارات پرواز پهپادهای خصوصی و هواپیماهای سبک تفریحی در آسمان این کشور را ممنوع کرد. این ممنوعیت از روز شنبه آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد

وزارت کشور امارات متحده عربی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای نوشت «اکنون هرگونه عملیات پرواز برای صاحبان و علاقه‌مندان پهپادها، از جمله پهپادها و هواپیماهای سبک ورزشی» ممنوع است و هرگونه تخلف از این مقررارت «پیامدهای قانونی» به دنبال خواهد داشت.

با این حال وزارت کشور امارات اضافه کرد ممکن است برای مشاغلی که برای کار خود نیازمند فیلمبرداری با پهپاد هستند، معافیت‌هایی اعطا کند.

پیشتر امارات مقرراتی را مبنی بر ممنوعیت پرواز پهپادها در مناطق مسکونی و همچنین در نزدیکی، اطراف و بر فراز فرودگاه‌های این کشور اعمال کرده بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، کاربران هواپیماهای بدون سرنشین در امارات معمولا باید از مقام‌های هواپیمایی کشوری گواهی پرواز دریافت کنند.

روز دوشنبه ۲۷ دی، در یک حمله موشکی و پهپادی از سوی شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران در یمن به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی، ۳ نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

سفیر امارات متحده عربی در آمریکا اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی در این حمله به ابوظبی از موشک‌های کروز، موشک‌های بالستیک و پهپاد استفاده کرده بودند.

با وجود محکومیت‌های بین‌المللی علیه این اقدام حوثی‌ها، یحیی سریع، سخنگوی این شبه‌نظامیان گفت: «به شرکت‌های خارجی در امارات متحده عربی توصیه می‌کنیم که از این کشور خارج شوند چرا که در کشوری ناامن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.»

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید