عرب‌نیوز: پاکستان خواستار دستگیری مظنونان قتل یک دیپلمات سعودی شد که در ایران مخفی شده‌اند

۱۴۰۰/۱۱/۳

وبسایت عرب‌نیوز به نقل از یک مقام ضدتروریسم پاکستان نوشت پلیس این کشور خواستار کمک تهران برای دستگیری مظنونان به قتل حسن قحطانی دیپلمات سعودی شد که گمان می‌رود در ایران مخفی شده‌اند. قحطانی سال ۲۰۱۱ به دست افراد مسلح در کراچی کشته شد

به گزارش عرب‌نیوز، قحطانی کارمند کنسولگری عربستان سعودی در شهر کراچی در جنوب پاکستان بود که به دنبال تیراندازی افراد مسلح به خودرو او در این شهر کشته شد.

در نوامبر سال گذشته، مقامات پاکستان برای دستگیری مظنونان این قتل یک تیم ویژه تشکیل دادند.

بر اساس این گزارش، عمر شهید حمید، معاون بازرسی کل اداره مبارزه با تروریسم پاکستان در آن زمان به عرب‌نیوز گفت این تیم در حال کار بر روی «سرنخ‌های سودمند» از سوی سرویس‌های اطلاعاتی این کشور است.

عرب‌نیوز نوشت در اسناد این تیم تحقیقاتی که این نشریه توانسته به آنها دست یابد، یک درخواست کمک از مقام‌های ایرانی به تاریخ ماه نوامبر در مورد سه مظنون این قتل به دلیل «مشارکت در قتل هدفمند و فعالیت‌های تروریستی در پاکستان» وجود دارد.

در این درخواست، نام این سه مظنون علی مستحسن، رضا امام و سیدوقار احمد ذکر شده است.

یک مقام اداره مبارزه با تروریسم پاکستان که نامش فاش نشده، شامگاه جمعه به عرب‌نیوز گفت: «ما معتقدیم این سه متهم در ایران متواری‌اند و نمی‌توانیم آنها را بدون کمک نیروهای انتظامی [در ایران] دستگیر کنیم.»

او گفت اخطاریه‌های قرمز برای مستحسن و احمد قبلا صادر شده و پلیس از آژانس تحقیقات فدرال خواسته که روند صدور اخطاریه برای امام را نیز آغاز کند.

عرب‌نیوز ادامه داد برای هرگونه اطلاعات منجر به بازداشت امام با نام مستعار «منظر» یک میلیون روپیه جایزه تعیین شده و او پیشتر در دو پرونده مختلف به اعدام محکوم شده است.

او و مستحسن از اعضای سازمان ممنوعه «جیش محمد» پاکستان هستند.

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید