نشریه پیوست: اتحادیه کسب و‌کارهای مجازی خواستار تعطیلی ۲۷ کسب و کار شده است

۱۴۰۰/۱۱/۲

پس از خبرساز شدن تعطیلی و فیلتر شدن یک فروشگاه اینترنتی در ایران در روزهای اخیر، ماهنامه پیوست خبر داد این تنها مورد نبوده و اتحادیه کسب و‌کارهای مجازی طی دو ماه آبان و آذر برای تعطیلی ۲۷ کسب و کار اینترنتی به پلیس نامه نوشته است.

به گزارش پیوست، اتحادیه کسب ‌‌کارهای مجازی در دو ماه آبان و آذر در نامه‌هایی به پلیس اماکن، خواستار تعطیلی ۲۷ کسب و کار مجازی به دلیل «نداشتن جواز کسب»شده است.

بنابر این گزارش، در برخی موارد علاوه بر درخواست فیلتر شدن وبسایت کسب‌وکار مربوطه، تاکید شده شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن آنها نیز متوقف و دفترشان پلمب شود.

دو روز پیش فیلتر شدن فروشگاه اینترنتی «وان‌دی‌آف» خبرساز شده بود. اتحادیه کسب و کارهای مجازی دلیل این اقدام را نداشتن پروانه کسب‌ از سوی این اتحادیه و شکایت‌های زیاد عنوان کرد؛ با این حال عباد غفوری، مدیرعامل وان‌دی‌‌آف گفت نه تنها برای دریافت مجوز اتحادیه اقدام شده و عبارت «در انتظار صدور پروانه کسب» در وبسایت درج شده بود، بلکه شکایت‌ها نیز مختومه اعلام شده بودند.

اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی از سال ۹۶ فعالیت گسترده‌ای دارد و رییس فعلی آن حمید محمدی است که همزمان مدیرعامل دیجی‌کالا نیز هست.

برخی صاحبان مشاغل اینترنتی در ایران ریاست مدیر دیجی‌کالا بر این اتحادیه را باعث به وجود آمدن تضاد منافع دانسته‌اند.

تازه‌ترین خبرها

نگاه روز
تیتر اول
سرانجام، قانون

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید