اعتراض آتش‌نشانان تهران به مشکلات معیشتی و صنفی همزمان با سالگرد پلاسکو

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

همزمان با سالگرد آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو در تهران، آتش‌نشانان با برگزاری تجمعی مقابل ساختمان شهرداری نسبت به بی‌توجهی به مطالبات صنفی و معیشتی خود اعتراض کردند.

شماری از آتش‌نشانان روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه برای اعتراض به تحقق نیافتن مطالباتشان مقابل ساختمان شهرداری سفره‌های خالی پهن کرده و شعارهایی از جمله «شهردار بیا بیرون» و «وعده‌های پوشالی، نمی‌خوایم نمی‌خوایم» سر دادند.

آن‌ها همچنین فریاد زدند: «مشکل ما حل نشه، تجمع تکرار می‌شه.»

از جمله مطالبات آتش‌نشانان تامین مسکن مناسب، پیگیری مشاغل سخت و زیان‌آور آتش‌نشانی از مجلس، بررسی ارتقای پست پرسنل و خدمات رفاهی کارکنان آتش‌نشانی است.

این تجمع در پنجمین سالگرد حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو برگزار شد که در آن بر اساس گزارش اورژانس تهران، ۲۳۵ نفر مصدوم شدند و ۱۶ آتش‌نشان نیز جان باختند.

همزمان با سالگرد این حادثه خبرگزاری ایسنا در گزارشی به نقل از یکی از آتش‌نشانان پلاسکو نوشت اگر عملیاتی منجر به شکست شود و حتی اشتباهی در آن صورت نگرفته باشد، مدیریت صحنه آتش‌سوزی نباید ارتقا پیدا کند، در حالی که پس از حادثه پلاسکو،‌ مدیران صحنه ارتقا پیدا کردند.

از سوی دیگر جلال ملکی،‌ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، هم روز چهارشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی اشاره کرد که بی‌توجهی مقام‌ها و نهادها به رسیدگی به وضعیت ایمنی ساختمان‌ها در تهران حتی پس از آتش‌سوزی پلاسکو ادامه یافته است.

ملکی گفت ۳۶۰۰ ساختمان پرخطر در پایتخت شناسایی شده و حدود ۱۳۰ ساختمان بسیار پرخطر هستند.

اخبار
اخبار
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید