انجمن معلمان فارس: سکوت آموزش و پرورش درباره برخوردهای ماموران با معلمان شرم‌آور است

۱۴۰۰/۱۰/۲۴

یک روز پس از تجمع سراسری معلمان در شهرهای ایران، انجمن صنفی معلمان استان فارس ضمن محکوم کردن برخوردهای ماموران امنیتی با معلمان، سکوت مدیر آموزش و پرورش استان در این باره را «بسیار شرم‌آور و غیرقابل تحمل» خواند؛ همزمان گزارش‌هایی از برخی بازداشت‌شدگان روز گذشته منتشر شده است.

انجمن صنفی معلمان شاغل و بازنشسته استان فارس در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، «فحاشی» و «برخوردهای زشت و زننده» لباس شخصی‌ها، نیروهای حراست و ماموران نیروی انتظامی به معلمان در تجمع روز پنجشنبه را محکوم کرد و خواستار عذرخواهی آنان شد.

این معلمان همچنین به سکوت خلیل عسکری، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان فارس، «در حالی که همکاران وی جلوی دفترش مورد هتک حرمت و فحاشی قرار گرفتند» اشاره کرده و این سکوت را «بسیار شرم‌آور و غیرقابل تحمل» خواندند.

روز پنجشنبه در جریان برگزاری چهارمین تجمع سراسری معلمان در دو ماه گذشته، شماری از معلمان در شهرهای مختلف از جمله شیراز بازداشت یا مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

به گفته شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان، سه تن از بازداشت‌شدگان در استان فارس، به نام‌های مراد نوشادی، حمید عباسی و صادق پارسایی، و همچنین دو تن از تجمع‌کنندگان در بوشهر، به اسامی محسن عمرانی و محمود ملاکی، ساعاتی پس از بازداشت آزاد شدند.

همچنین دست‌کم یک معلم در مشهد، با نام خانوادگی گلزاریان، همچنان در بازداشت است و شماری از معلمان در اعتراض به بازداشت همکار خود روز جمعه در حیاط اداره کل آموزش و پرورش تجمع کردند.

اخبار
پنجره
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید