هفتاد‌ و نهمین دوره جایزه گلدن گلوب، مجازی و کم‌ زرق‌ و برق برگزار شد

۱۴۰۰/۱۰/۲۰

هفتاد و نهمین دوره اهدای جوایز گلدن گلوب مجازی، خصوصی و بدون پخش زنده برگزار و برندگان آن هم آنلاین اعلام شد.

دلیل این اقدام افزایش موارد ابتلا به کرونا عنوان شد اما حواشی سال گذشته پیرامون «انجمن مطبوعات خارجی هالیوود» که اعضای آن هیات داوران‌اند، هم در حضوری برگزار نشدن این مراسم بی‌تاثیر نبود؛ از جمله این حواشی و انتقادات نبود هیچ عضو رنگین‌پوست در این انجمن متشکل از ۸۷ خبرنگار، عنوان شده بود که موجب شد بسیاری از چهره‌های سرشناس این مراسم را تحریم کنند.

فیلم «داستان وست ساید» به‌ کارگردانی استیون اسپیلبرگ، در مراسم گلدن گلوب ۲۰۲۲ خوش درخشید و جوایز بهترین فیلم کمدی‌ موزیکال، بهترین بازیگر زن فیلم کمدی‌ موزیکال و بهترین بازیگر زن مکمل فیلم کمدی‌ موزیکال را از آن خود کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن سریال درام به مکیلا جی رودریگز برای سریال «ژست» رسید و جایزه بهترین بازیگر مرد سریال درام هم نصیب جرمی استرانگ برای بازی در «وراثت» شد.

جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم درام به ویل اسمیت برای نقش‌آفرینی در فیلم «شاه ریچارد» رسید. جایزه بهترین بازیگر زن فیلم درام هم به نیکول کیدمن برای «ریکاردو بودن» تعلق گرفت.

«وراثت» جایزه بهترین سریال درام را از آن خود کرد.

جایزه بهترین فیلم درام به «قدرت سگ» و جایزه بهترین کارگردان، به سازنده این فیلم، جین کمپیِن رسید.

کنت برانا برای «بلفاست» جایزه بهترین فیلمنامه را گرفت.

جایزه بهترین انیمیشن هم به «اینکانتو» رسید.

جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان هم به فیلم «ماشین مرا بران» ساخته کارگردان ژاپنی ریوسوکی هاماگوچی اهدا شد. با این انتخاب، فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی موفق به دریافت جایزه از هفتاد و نهمین دوره گلدن گلوب نشد.

مرور مطبوعات
چشم‌انداز با سیما ثابت
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید