خامنه‌ای: برخی مشکلات را به گونه‌ای بیان می‌کنند که گویی موفقیتی در جمهوری اسلامی نبوده

۱۴۰۰/۱۰/۱۹

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی با اذعان به وجود مشکلات در ایران به ویژه «معیشت مردم و مانند آن»، گفت: «برخی این مشکلات را به گونه‌ای بیان می‌کنند که گویی موفقیتی در نظام نبوده است.»

خامنه‌ای روز یکشنبه ۱۹ دی در یک ارتباط مستقیم ویدئویی با جمعی از هوادارانش در قم گفت: «نگذاریم موفقیت‌های جمهوری اسلامی مکتوم باقی بماند. ده‌ها موفقیت در نظام بوده است و باید این موفقیت‌ها را به مردم بگوییم و به یاد مردم و کسانی که غفلت کرده‌اند بیاوریم.»

این اظهارات خامنه‌ای در حالی است که ایران در سال‌ها و دهه‌های اخیر با بحران‌های فزاینده و مشکلات عمیق متعددی مواجه شده و اکنون نیز در عرصه بین‌المللی در انزوا قرار دارد.

رهبر جمهوری اسلامی همچنین نتایج نظرسنجی‌های مختلف درباره وضعیت ایران را رد کرد و گفت این نظرسنجی‌ها «حقیقت ملت ایران نیست» و «افرادی با غرض» این نظرسنجی‌ها را انجام می‌دهند.

خامنه‌ای ادامه داد «حقیقت ملت ایران» مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروس قدس سپاه پاسداران است که دو سال پیش در حمله آمریکا در عراق کشته شد.

جمهوری اسلامی با تدارکات گسترده برای تشییع جنازه سلیمانی تلاش کرد از آن بهره‌برداری تبلیغاتی کند، اما کشته شدن ده‌ها نفر در جریان آن، انتقادهایی را برانگیخت.

همچنین منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته‌شدگان اعتراضات آبان‌‌ماه، از «تهدید و ارعاب» خود برای شرکت در این تشییع جنازه خبر داد.

در حالی که سرکوب‌های سیاسی با بازداشت‌ها و اعمال محدودیت‌های متعدد بر زندانی سیاسی ادامه دارد، خامنه‌ای از برخورد جمهوری اسلامی با مخالفان و منتقدان دفاع کرد و گفت: «برخی هستند که به شکل طبیعی مقابل انقلاب می‌ایستند و نظام هم چاره ای ندارد که در مقابل آن‌ها بایستد.»

او افزود: «برخی در فضای مجازی و غیر از آن در جهت مخالف امیدوار کردن جوان‌ها حرکت می‌کنند و نباید این اجازه را به آن‌ها داد.»

همچنین در حالی که مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در وین برای احیای برجام در جریان است، رهبر جمهوری اسلامی گفت: «اینکه با دشمن مذاکره و صحبت کنیم و تعامل کنیم یک حرف دیگر است اما در مقابل زورگویی و حرف دشمن تسلیم نشدیم و نمی‌شویم.»

خامنه‌ای بار دیگر از عملکرد دولت ابراهیم رئیسی دفاع کرد و درباره سفرهای استانی رئیسی که با انتقادهایی مواجه شده، گفت: «برخی این حرکت را زیر سوال می‌برند و نباید به آن اعتنا کرد. گرچه این حرکت برای دولتمران خسته‌کننده است اما باید ادامه یابد.»

پیشتر مجید ناصری‌نژاد یک نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی سفرهای استانی ابراهیم رئیسی را «نمایشی» خواند و خواستار توقف آن شد. او گفت: «این سفرهای کوتاه و یک‌روزه‌ مشکلات خوزستان را حل نمی‌کند».

اخبار
جهان‌نما
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید