فرانسه تحقیقات تروریستی پیرامون انفجار در عربستان سعودی قبل از رالی داکار را آغاز کرد

۱۴۰۰/۱۰/۱۶

روز پنجشنبه گذشته، خودروی پشتیبانی متعلق به تیم سولدیکار، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی جده، با یک انفجار ناگهانی متوقف شد. دادستان‌های فرانسه تحقیقات مربوط به تروریسم را در مورد انفجار در عربستان سعودی که یک راننده فرانسوی را در رالی داکار مجروح کرد، آغاز کردند.

دادستان ملی مبارزه با تروریسم در بیانیه ای اعلام کرد: تحقیقات مقدماتی در مورد چندین اقدام به قتل در ارتباط با یک گروه تروریستی آغاز شده است. این بیانیه می افزاید که هر پنج سرنشین خودرو از جمله راننده فرانسوی هستند. این انفجار باعث شد راننده فرانسوی، فیلیپ بوترون قبل از بازگشت به فرانسه به دلیل جراحات جدی پا در عربستان سعودی نیاز به جراحی داشته باشد.

سازمان‌دهندگان این رویداد گفته بودند که این حادثه مربوط به مسابقه نیست، در حالی که مقامات عربستاعربستان نس عودی اعلام کرده‌اند هیچ ظن جنایی در مورد انفجار وجود ندارد.

وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای هشدار داد که "تهدید تروریستی در عربستان سعودی همچنان ادامه دارد. توصیه می شود حداکثر هوشیاری را در زندگی روزمره به ویژه در سفر به کار ببندید."
این وزارتخانه روز اول ژانویه در بیانیه ای اعلام کرد: "تحقیقات مقامات سعودی برای تعیین علت انفجار در حال انجام است. فرضیه یک عمل مجرمانه منتفی نیست."

چند چند
یکی از ما
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید