چلسی ۲-۰ تاتنهام؛ پیروزی چلسی در دیدار رفت نیمه‌نهایی EFL

۱۴۰۰/۱۰/۱۵

چلسی و تاتنهام امشب (چهارشنبه) از چهارچوب دور رفت مرحله نیمه‌نهایی EFL Cup به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان توخل با ۲ گل این دیدار را پیروز شدند. با این پیروزی مسیر چلسی به فینال این رقابت‌ها هموار شد و این تیم کار به مراتب راحت تری در بازی برگشت پیش رو خواهد داشت.

این دیدار علاوه بر آن که دربی لندن محسوب می‌شد، تقابل آنتونیو کونته با باشگاه سابقش نیز بود. کونته در زمان هدایت آبی‌های لندن موفق به فتح لیگ برتر انگلیس شد، اما عمرش در استمفورد بریج دوام چندانی نداشت.

یکی از نکات جالب این دیدار، بازگشت روملو لوکاکو به ترکیب توماس توخل پس از حواشی اخیر بود، اما این ستاره بلژیکی در کل عملکرد خوبی در این بازی نداشت.

در این دیدار چلسی بازی را بسیار تهاجمی آغاز کرد و موفق شد در دقیقه ۵ توسط کای هاورتز به گل اول برسد. بعد از این گل نیز چلسی به فشار خود ادامه داد و در دقیقه ۳۴ این بار بن دیویس مدافع ولزی تاتنهام به اشتباه دروازه خودی را گشود تا نیمه اول با پیروزی دو بر صفر میزبان خاتمه یابد. در این نیمه شاگردان کونته حتی یک شوت هم نزدند.

در نیمه دوم بازی کمی متعادل‌تر آغاز شد، اما هنوز چلسی بر بازی حکمرانی می‌کرد و اجازه انجام هیچ کاری به تاتنهام نداد تا در دیدار رفت با حساب دو بر صفر پیروز شود.

گفت‌وگوی ویژه
پنجره
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید