وزیر خارجه اسرائیل: برای حمله به تاسیسات اتمی ایران توانایی داریم که جهان تصور نمی‌کند

۱۴۰۰/۱۰/۱۱

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، گفت که کشورش برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران توامندی‌هایی دارد که برای هیچ‌کس قابل تصور نیست و تاکید کرد که اسرائیل برای دفاع از امنیت خود منتظر اجازه هیچ‌کس نخواهد ماند.

لاپید در مصاحبه با کانال ۱۲ اسرائیل در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا این کشور توانایی حمله به سایت‌های غنی‌سازی اورانیوم و سایت‌های تسلیحاتی ایران را دارد گفت: «اسرائیل توانایی‌هایی دارد که جهان، و حتی برخی از کارشناسان امر، حتی نمی‌توانند تصورش را بکنند. اسرائیل در برابر تهدید ایران از خود محافظت خواهد کرد.»

او افزود: «اسرائیل برای دفاع از امنیت خود هر چه که لازم باشد انجام می‌دهد و برای این کار به اجازه هیچ کس نیازی ندارد. از اولین روزی که این کشور تشکیل شد، رویه بر همین منوال بوده است.»

وزیر خارجه اسرائیل با اشاره به ادامه گفت‌وگوهای وین برای احیای برجام گفت مذاکره‌کنندگان هنوز به خواسته‌های ایران «تسلیم نشده‌اند» و افزود: «اسرائیل علیه یک توافق خوب نیست، بلکه فقط با توافق اشتباه مخالف است.»

او خاطرنشان کرد که اسرائیل به قدرت‌های جهانی اطلاعاتی ارائه کرده که ثابت می‌کند ایرانی‌ها درباره برنامه هسته‌ای خود «دروغ می‌گویند.»

آویو کوخاوی، رییس ستاد کل اسرائیل، روز یک‌شنبه به نیروهای مسلح دستور داده تا به آمادگی‌ها برای حمله احتمالی به ایران سرعت بخشند.

بر اساس این گزارش، این آمادگی‌ها شامل تغییراتی در برنامه‌های آموزشی و توانبخشی خلبانان جنگنده‌ها و ناوبران است.

پیشتر تومر بار، فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل، گفته بود اگر لازم باشد، نیروی هوایی این کشور می‌تواند همین فردا با موفقیت کامل به تاسیسات اتمی ایران حمله کند.

در ماه های اخیر خبرهای زیادی درباره احتمال حمله اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران منتشر شده و مقامات جمهوری اسلامی نیز دلیل برگزاری رزمایش «پیامبر اعظم ۱۷» در هفته گذشته که در آن ۱۶ موشک بالستیک شلیک شد، را پاسخی به تهدیدهای اسرائیل ذکر کردند.

امروز
اقتصاد و بازار
خلاصه خبرها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید