ادامه تناقضات درباره ارز ۴۲۰۰ تومانی؛ سازمان غذا و دارو: حذف می‌شود؛ دولت:برنامه‌ای نداریم

۱۴۰۰/۱۰/۹

در ادامه اظهارات متناقض درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی در بودجه سال آینده، مشاور سازمان غذا و دارو از حذف ارز ترجیحی دارو خبر داد اما دو مقام دولتی ضمن تکذیب «حذف ارز ترجیحی» از «شیوه متفاوت» خبر دادند.

حیدر محمدی، مشاور رییس سازمان غذا و دارو، در برنامه‌ای تلویزیونی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ارز ترجیحی دارو در سال آینده حذف می‌شود و قرار شده اعتباراتی به سازمان‌های بیمه‌گر تزریق شود.

ساعاتی بعد علی بهادر جهرمی، سخنگوی دولت، با تاکید بر اینکه مفاسد و مشکلات ناشی از اقتصاد مبتنی بر ارز ترجیحی بر کسی پوشیده نیست گفت: «دولت هیچ برنامه کوتاه‌مدتی در خصوص حذف ارز ترجیحی گندم و دارو ندارد».

ایرج دریالعل، معاون سازمان برنامه و بودجه، نیز روز پنجشنبه با بیان اینکه یارانه دارو و گندم حذف نشده است گفت: مردم نگران نباشند؛ یارانه گندم و دارو در سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت اما شیوه عمل و دستورالعمل‌ها در این بخش تفاوت پیدا خواهد کرد.

معاون رییس سازمان برنامه و بودجه روز دوشنبه گفته بود: «تلاش بر این است سال آینده ارزی با نام ترجیحی وجود نداشته باشد.» اما روز چهارشنبه رضا فاطمی امین، وزیر صمت، گفت: موضوعی به نام حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
امروز
انسان، زمین، فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید