مدارس تبریز، اصفهان و چهارده شهر دیگر به دلیل تشدید آلودگی هوا تعطیل شد

۱۴۰۰/۱۰/۷

آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از تعطیلی مدارس تبریز و سه شهر دیگر این استان در روز چهارشنبه به دلیل تشدید آلودگی هوا خبر داد و مدارس شهر اصفهان و یازده شهر دیگر در استان اصفهان نیز به دلیل استمرار آلودگی شدید هوا برای دومین روز متوالی تعطیل اعلام شد.

این در حالی است که کیفیت هوا در تعداد دیگری از کلانشهرهای ایران از جمله تهران، مشهد، اراک و کرج نیز روز سه‌شنبه به ترتیب با شاخص‌های ۱۱۶، ۱۳۴، ۱۳۸، ۱۴۶ و ۱۴۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

آموزش و پرورش آذربایجان شرقی سه‌شنبه شب با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مدارس تبریز و سه شهر دیگر این استان روز چهارشنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل است.

اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی افزود که با تصمیم کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای این استان، تمام مدارس دولتی و غیر دولتی در نواحی پنج‌گانه تبریز به علت آلودگی هوا در روز چهارشنبه تعطیل است و آموزش‌ها به صورت مجازی انجام خواهد شد.

این اطلاعیه خاطرنشان کرد که تصمیم تعطیلی مدارس تبریز به علت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و شرایط ناسالم هوا برای گروه‌های حساس اتخاذ شده است و علاوه بر شهر تبریز، مدارس شهرهای سردرود، خسروشاه و باسمنج واقع در شهرستان تبریز نیز تعطیل است.

بنابر اعلام آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با وجود تعطیل شدن مدارس، آموزش‌ها به صورت مجازی و از بستر شبکه شاد انجام خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است که امتحانات داخلی مدارس نیز لغو شده و برنامه جدید امتحانات اعلام می‌شود اما «امتحانات نهایی» شامل تعطیلی نبوده و در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

در همین حال روح‌الله متفکرآزاد، نماینده تبریز خبر داد که مازوت‌سوزی بار دیگر در نیروگاه حرارتی تبریز آغاز شده است. این نماینده گفت که وزارت نسبت به تخصیص گاز به این نیروگاه با توجه به شرایط آلودگی هوای تبریز تعهد داده بود اما این نیروگاه در حال حاضر باز هم از سوخت مازوت استفاده می‌کند.

در همین حال، ایرج حشمتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، نیز سه‌شنبه شب خبر داد که مدارس کلانشهر اصفهان روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام شده است.

حشمتی اضافه کرد که در جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان همه مصوبات مربوط به روز سه‌شنبه به دلیل استمرار آلودگی هوا، برای اعمال در روز چهارشنبه نیز به تصویب رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود که علاوه بر کلانشهر اصفهان، بر همین اساس آموزش حضوری در مدارس و آموزشگاه‌های شهر اصفهان و یازده شهر سجزی، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان، آران و بیدگل، کاشان و نجف‌آباد در روز چهارشنبه تعطیل است.

شاخص کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان روز سه‌شنبه هفتم دی‌ ماه به ۱۵۵رسید که به معنای وضعیت قرمز و هوای ناسالم برای همه گروه‌های سنی است.

جهان‌نما
خبر نیمروزی
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید