بیش از ۱۰ هزار سرباز روس از نزدیکی مرز اوکراین به پایگاه‌هایشان بازمی‌گردند

۱۴۰۰/۱۰/۴

خبرگزاری اینترفکس روسیه به نقل از ارتش این کشور گزارش داد که بیش از ۱۰ هزار سرباز روس پس از رزمایش‌های یک ماهه در نزدیکی مرز اوکراین به پایگاه‌های دائمی خود بر‌می‌گردند.

به گزارش اینترفکس، این رزمایش در چندین منطقه نزدیک اوکراین از جمله کریمه که روسیه در سال ۲۰۱۴  آن را به خاک خود ضمیمه کرد و همچنین در مناطق جنوبی روسیه (روستوف و کوبان) برگزار شد.

استقرار ده‌ها هزار نیروی نظامی روسیه در شمال، شرق و جنوب مرز اوکراین به نگرانی‌ها در کیف و پایتخت‌های غربی مبنی بر برنامه‌ریزی مسکو برای حمله دامن زده است.


روسیه هرگونه تصمیم برای چنین طرحی را رد کرده ولی در عین حال می‌گوید ناتو باید به تعهدش مبنی بر پرهیز از گسترش نیروهای این سازمان به سمت شرق به سمت مرزهای روسیه  پرهیز کند. موضع کرملین روسیه این است که روابط رو به رشد اوکراین با ناتو باعث تهدید روسیه است.


مسکو در واکنش به هشدار‌های غرب درباره مانور نظامی اخیرش اعلام کرد که مختار است نیروهای خود را هر طور که صلاح می‌داند در خاک خود مستقر کند.

تخمین‌ها برای تعداد نیروهای روسیه که اخیراً به اوکراین نزدیک‌تر شده‌اند، از ۶۰ هزار تا ۹۰ هزار نفر متغیر است و یک سند اطلاعاتی ایالات متحده نشان می‌دهد که این تعداد ممکن است تا ۱۷۵ هزار نفر افزایش یابد.

تازه‌ترین خبرها

گفت‌وگوی ویژه
اخبار
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید