انفجار و تخریب ساختمان پنج طبقه در تبریز سه کشته و چهارده مصدوم برجای گذاشت

۱۴۰۰/۹/۳۰

آتش‌نشانی تبریز از افزایش شمار جان‌باختگان انفجار و تخریب یک ساختمان پنج طبقه در خیابان عباسی تبریز به سه نفر خبر داد و اعلام کرد علاوه بر مصدومان منتقل شده به بیمارستان‌ها، عملیات برای بیرون آوردن چند نفر دیگر از زیر آوار ادامه دارد.

محمدباقر هنربر، مدیرکل بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت که این انفجار حوالی ساعت شش غروب سه‌شنبه سی‌ام آذرماه در یک ساختمان پنج طبقه واقع در خیابان عباسی کوی بهشتی تبریز رخ داد.

به گفته فرزاد رحمانی، رییس اورژانس آذربایجان شرقی، نیروهای امدادی تا ساعات پایانی سه‌شنبه شب ۱۶ نفر را از زیر آوار بیرون کشیدند که ۱۴ نفر از آن‌ها مصدوم بوده و دو نفر جان‌باخته بودند.

رییس اورژانس آذربایجان شرقی گفت که از بین مصدومان، پنج نفر ترخیص شدند و ۹ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند که حال دو نفر از آن‌ها وخیم است.

از سوی دیگر سازمان آتش‌نشانی تبریز، اعلام کرد که در ساعات بامداد چهارشنبه پیکر بی‌جان یکی از مفقود شدگان این انفجار از زیر آوار بیرون کشیده شد که با تایید فوت او از سوی نیروهای اورژانس تعداد جان‌باختگان این انفجار به سه نفر افزایش یافت.

اکبر دشتی، معاون عملیات آتش‌نشانی تبریز، در ساعات اولیه پس از انفجار این ساختمان دلیل آن را «انفجار گاز شهری» اعلام کرد و افزود که این ساختمان دارای یک واحد تجاری و چهار واحد مسکونی بود و صد درصد تخریب شده است.

دشتی در بامداد چهارشنبه گفت که به نظر می رسد انفجار در محل یک مغازه کابینت فروشی که طبقه همکف این ساختمان پنج طبقه بود، رخ داده است اما نتیجه اصلی پس از تکمیل تحقیقات به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

معاون آتش‌نشانی تبریز گفت که تا ساعات بامداد چهارشنبه عملیات جستجو برای بیرون کشیدن افرادی که احتمالا در زیر آوار باقی مانده‌اند همچنان ادامه دارد.

عابدین خرم، استاندار آذربایجان‌شرقی، نیز پس از بازدید از محل حادثه گفت که انفجار گاز خانگی علت حادثه ریزش این ساختمان پنج طبقه بوده است و نیروهای امدادی تلاش می‌کنند تا افراد باقی مانده را از زیر آوار نجات دهند.

جهان‌نما
خبر ۵ عصر
خبر ورزشی

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید