یک مدیر فایزر: احتمالا تا چند سال آینده به تزریق دوز یادآور واکسن کرونا نیاز خواهد بود

۱۴۰۰/۹/۱۷

بن آزبورن، مدیر شعبه شرکت فایزر در بریتانیا، اعلام کرد احتمالا «تا چند سال آینده» مردم به تزریق دوز یادآور واکسن کرونا نیاز خواهند داشت.

ازبورن روز چهارشنبه ۱۷ آذر در اولین سالگرد تزریق واکسن کرونای ساخت این شرکت در بریتانیا گفت هنوز مشخص نیست آیا تزریق دوز یادآور هر شش ماه یکبار یا سالانه خواهد بود.

همزمان، شرکت‌های فایزر و بیون‌تک اعلام کردند بر اساس یک تحقیق آزمایشگاهی، یک دوره تزریق سه دوز از واکسن تولید این شرکت‌ها توانسته اومیکرون، سویه جدید کرونا، را خنثی کند و آنها می‌توانند در صورت نیاز، واکسن ضد این سویه را در مارس سال آینده میلادی تامین کنند.

یک سال پیش، اولین واکسن کرونا در بریتانیا به یک زن ۹۱ ساله تزریق شد و او تاکنون تزریق دومین و سومین دور واکسن کرونا را نیز انجام داده است.

این مقام شرکت فایزر ادامه داد که کارزار واکسیناسیون کرونا در بریتانیا یک «تلاش باورنکردنی» بود.

شاهزاده چارلز و همسرش نیز دوز یادآور واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و از مردم خواستند که در واکسیناسیون کرونا شرکت کنند.

آنها از همه کسانی که هنوز واکسن تزریق نکرده‌اند یا قبل از دریافت واکسن مرددند خواستند وضعیت بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌ها را در نظر داشته باشند و به حرف کسانی که در این بخش‌ها کار می‌کنند گوش کنند.

با گذشت یک سال از آغاز واکسیناسیون کرونا در بریتانیا هنوز حدود۶/۴ میلیون نفر در این کشور معادل ۱۱ درصد جمعیت بریتانیا دوز اول واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند.

اخبار
شاهد تاریخ
فردا

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید