سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۳ + ۱ تیم شد

۱۴۰۰/۹/۱۶

کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی سهمیه کشورهای مختلف برای رقابت‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۳ را اعلام کرد. طبق اعلام AFC سهمیه ایران برای این رقابت‌ها ۳+۱ تیم است که ۳ تیم به طور مستقیم و یک سهمیه بعد از حضور در پلی آف در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

این رده‌بندی نشان از نتایج باشگاه‌های هر کشور در رقابت‌های لیگ قهرمانان در چهار سال اخیر دارد و عربستان سعودی برای اولین بار از زمان انتشار این جدول، صدرنشین این رده‌بندی شده است

ایران نیز توانست با کسب میانگین 77.79 امتیاز در 4 دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا، در رتبه چهارم آسیا قرار بگیرد. بدین ترتیب ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2023 دارای سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم خواهد بود.

سه سهمیه مستقیم به قهرمان و تیم دوم لیگ برتر و قهرمان جام حذفی لیگ بیست و یکم خواهد رسید و تیم سوم لیگ راهی مرحله پلی آف خواهد شد.

گفتنی‌ست این سهمیه بندی، برای دو فصل دیگر لیگ قهرمانان آسیا یعنی سال 2023 است و در رقابت های پیش رو (سال 2022)، سهمیه ایران همان 2+2 است که پرسپولیس و فولاد در مرحله گروهی و استقلال و سپاهان در مرحله پلی آف حضور خواهند داشت.

پربیننده‌ترین‌ها

امروز
انسان، زمین، فردا
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید