رئیسی همزمان با بالا رفتن دوباره قیمت دلار: نگران وضع ارز نیستیم، آینده روشن است

۱۴۰۰/۹/۱۶

در حالی که قیمت ارزهای خارجی در ایران پس از پایان بدون نتیجه دور هفتم مذاکرات وین افزایش یافته است، ابراهیم رئیسی گفت «دستگاه‌های اطلاعاتی پیگیر معرفی افراد» در زمینه بالا رفتن قیمت ارزند.

رئیسی روز سه‌شنبه ۱۶ آذر در یک سخنرانی در دانشگاه صنعتی شریف گفت: «خبر دقیق داریم که عده‌ای شبانه‌روز در تلاشند همزمان با مذاکرات نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند.»

او این افراد را «در داخل و برخی نیز در خارج از کشور» دانست که «در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارزند».

در حالی که قیمت دلار در دوران ریاست جمهوری رئیسی روز به روز افزایش یافته، هر دلار آمریکا به تازگی از مرز ۳۱ هزار تومان نیز عبور کرده است.

با این حال رئیسی گفت: «برخلاف سیاه‌نمایی‌ها آینده را بسیار روشن می‌بینم و نگران وضع ارز نیستیم، زیرا برخلاف روزهای اولی که دولت را تحویل گرفتیم منابع ارزی در وضع خوبی قرار دارند.»

افزایش قیمت دلار در پی بی نتیجه ماندن مذاکرات هسته‌ای در حالی است که رئیسی پیشتر گفته بود قصد ندارد اقتصاد ایران را به مذاکرات گره بزند.

در حالی که دولت رئیسی اعلام کرده با عزم جدی برای لغو تحریم‌ها وارد مذاکرات هسته‌ای شده، مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه به تازگی اعلام کرد: «لایحه بودجه ۱۴۰۱ با فرض ادامه تحریم‌ها بسته شده است.»

دولت رئیسی تاکید دارد اقتصاد ایران را می‌توان حتی بدون رفع تحریم‌ها اداره کرد.

این در حالی است که تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی موجب شده فروش نفت ایران به شدت کاهش یابد و روابط مالی و بانکی این کشور حتی با همسایگان و خریداران نفتش نیز مختل شود.

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه: اپرا وینفری، ملکه رسانه
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید