دانشگاه علوم پزشکی: ۱۵ درصد دانش‌آموزان یک مدرسه در لرستان بعد از بازگشایی کرونا مثبت شدند

۱۴۰۰/۹/۱

مریم کوشکی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، با بیان اینکه ۱۵ درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم یک مدرسه در این استان بعد از بازگشایی حضوری کرونا مثبت شدند، گفت: ۷۴ درصد مدارس لرستان شرایط بازگشایی در دوره کرونا را ندارند و هزار و ۴۶۷ معلم نیز هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین گفت: یک هزار و ۴۶۷ معلم در لرستان هنوز واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند که از این تعداد ۴۱۸ نفر در کوهدشت، ۲۵۲ نفر در خرم آباد و بقیه در سایر شهرستان‌ها سکونت دارند.

به گفته کوشکی ۳۴۰ هزار دانش آموز لرستانی در چهار هزار و ۵۰۰ مدرسه بعد از دو سال دوری از آموزش حضوری از امروز در مدارس حاضر شدند با این حال ۱۵ درصد دانش آموزان دوره متوسطه دوم یک مدرسه بعد از بازگشایی کرونا مثبت شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت که ۷۴ درصد مدارس استان شرایط بازگشایی ندارند.

پیشتر نیز علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، تاکید کرده بود که آموزش مدارس از روز دوشنبه، اول آذر ماه، حضوری است و مدیران مدارس باید بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در راستای بازگشایی مدارس اقدام کنند.

کمرئی درخصوص مدارسی که آمادگی بازگشایی ندارند، گفت: آن دسته از مدارسی که آمادگی ندارند فعالیت حضوری آنان از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود.

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید