نخست وزیر اسرائیل: در جنگ سرد با رژیم ایران قرار داریم

۱۴۰۰/۸/۹

نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل گفت این کشور در جنگ سرد با رژیم ایران است و اسرائیل هر کار لازمی را برای خنثی کردن تهدیدهای این رژیم انجام خواهد داد.

بنت روز یکشنبه پیش از پرواز به سمت گلاسکو برای شرکت در اجلاس سازمان ملل متحد درباره تغییرات اقلیمی در گفت‌وگو با تایمز لندن گفت: «اینکه رژیم ایران اکنون در پیشرفته‌ترین نقطه توانایی غنی‌سازی اورانیوم است، دیگر راز نیست.»

او ادامه داد: «ما در جنگ سرد با آنها هستیم. در ۳۰ سال اخیر رژیم ایران دور و اطراف ما مستقر شده تا ما را به خود مشغول کند و از عمل باز دارد.»

نخست وزیر اسرائیل تاکید کرد: «اگر توانایی نظامی قاطع و فشار دیپلماتیک و اقتصادی از طرف اسراییل، آمریکا و دیگر قدرت‌ها در کنار هم قرار گیرند، آنگاه رژیم ایران پیشرفت را آهسته‌تر می‌کند و سپس متوقف می‌شود.»

بنت اضافه کرد: «ما هر کار لازم برای خنثی‌سازی این تهدید خواهیم کرد. برای مقابله با آنان، از همه نیروها، پیشرفت‌ها، فن‌آوری‌ها و امکانات مالی‌مان استفاده می‌کنیم تا به نقطه‌ای برسیم که چند گام از آنها جلوتر باشیم.»

روز شنبه، تایمز اسرائیل گزارش داد که نیروی هوایی ارتش اسرائیل قصد دارد در ماه‌های آینده تمرین‌های شبیه‌سازی شده حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را آغاز کند.

خبر ورزشی
گفت‌وگوی ویژه
نگاه روز

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید