مکزیک مانع سفر فرقه افراطی «لو طاهور» به ایران شد

۱۴۰۰/۷/۲۶

رسانه‌های مکزیکی گزارش دادند مقام‌های این کشور از سفر اعضای فرقه افراطی «لو طاهور» به ایران جلوگیری کردند و آنان را به گواتمالا بازگرداندند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، ویدئوهای به دست آمده از رسانه‌های مکزیکی دو اتوبوس حامل زنان و کودکان عضو این فرقه را نشان می‌دهد که قرار است به گواتمالا بازگردانده شوند.

بر اساس گزارش‌ها، اعضای این گروه تلاش داشتند به اقلیم کردستان عراق سفر کنند و از آنجا به ایران بروند تا از پیگردهای قانونی که علیه آنان وجود دارد، در امان باشند.

در ژوئیه گذشته، اف‌بی‌آی و پلیس گواتمالا به محل اقامت این فرقه حمله کردند و دست‌کم دو رهبر ارشد آنان را که قرار بازداشت آنان در آمریکا به اتهام آدم‌ربایی و کودک‌آزاری صادر شده، دستگیر کردند.

اعضای این فرقه حدودا ۳۰۰ نفره که اغلبشان اسرائیلی هستند، از سال ۲۰۱۴ در گواتمالا سکونت دارند , از سال ۲۰۱۸ تاکنون بارها از جمله در هفته‌های اخیر تلاش کرده‌‌اند به ایران سفر کنند.

یک عضو پیشین این فرقه که در سال ۲۰۱۸ فرار کرد، به رادیو کان در اسرائیل گفت این گروه به دنبال سفر به ایران است تا بتواند اقدامات خود را آزادتر از زمانی که در گواتمالا هستند، انجام دهند.

پیشتر گزارش‌هایی از ازدواج اجباری کودکان و انواع مختلف سوءاستفاده روانی و جسمی توسط رهبران این فرقه علیه اعضای آن منتشر شده است.


تازه‌ترین خبرها

گفت‌وگوی ویژه
پنجره
خلاصه خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید