هشدار وزیر بهداشت ایران درباره شیوع موج ششم کرونا

۱۴۰۰/۷/۲۵

همزمان با افزایش ۵۰ درصدی تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، وزیر بهداشت و مقام‌های هفت استان ایران درباره شیوع موج ششم کرونا هشدار دادند

همزمان با افزایش ۵۰ درصدی تعداد مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته، وزیر بهداشت و مقام‌های هفت استان ایران درباره شیوع موج ششم کرونا هشدار دادند.

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱هزار و ۳۹۶ بیمار جدید شناسایی شدند و ۱۹۹ تن نیز جان خود را از دست دادند. تعداد جان باختگان نسبت به روز گذشته ۱۸ نفر و تعداد مبتلایان سه هزار و ۸۸۱ نفر افزایش یافته که نشان دهنده افزایش ۵۰ درصدی مبتلایان است.

در همین حال بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت ایران، گفت که هنوز خاطرمان از پیک ششم کرونا «آسوده نیست و باید در حالت آماده باش بمانیم.»

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، نیز تاکید کرد که روند نزولی کرونا همچنان «ناپایدار و شکننده» است.

همچنین مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از افزایش  «نگران کننده» تعداد بیماران بستری خبر داد و خبرگزاری صدا و سیما نیز نوشت که شیب ابتلا به کرونا در استان یزد در هفته گذشته صعودی بوده است.

در همین حال در شبانه روز گذشته ۹۶ بیمار جدید در مراکز درمانی مازندران بستری شدند که نسبت به روزگذشته ۳۰ نفر افزایش یافت. فردین مهرابیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز از افزایش تعداد مبتلایان ابراز نگرانی کرد.

همچنین مهرزاد لطفی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز گفت که زنگ خطر شکل‌گیری موج ششم شیوع کرونا به صدا درآمده است. محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی، نیز از مقامات این استان خواست که برای مدیریت موج ششم کرونا آماده باشند.

خبر ورزشی
اخبار
اخبار

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید