اسرائیل:در مقابله با تهدید ایران خود را برای همه گزینه‌ها ازجمله گزینه نظامی آماده می‌کنیم

۱۴۰۰/۷/۲۵

یک منبع امنیتی اسرائیلی روز یک‌شنبه بار دیگر درباره خطر دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای هشدار داد و گفت اسرائیل در مقابله با تهدید هسته‌ای جمهوری اسلامی خود را برای همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی آماده می‌کند.

این منبع در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت ایران به ساخت مواد شکافت‌پذیر برای تولید سلاح اتمی از همیشه نزدیک‌تر شده اما هنوز دو سال تا ساخت بمب اتم فاصله دارد.

منبع مورد نظر با اشاره به برنامه اسرائیل برای مقابله با این تهدید افزود: ما برای همه گزینه‌ها و سناریوها از جمله توانمندی‌های نظامی آماده می‌شویم.

اوری گوردین، رییس مرکز پدافند شهری ارتش اسرائیل نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه از آمادگی این کشور برای مقابله با حملات احتمالی متحدان ایران به اسرائیل خبر داد و گفت در صورتی که جنگی میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان دربگیرد، کشورش آماده است در هر روز با ۲۰۰۰ راکت حزب‌الله مقابله کند.

گوردین اعلام کرد اسرائیل تمایلی به جنگ با حزب‌الله لبنان ندارد، اما در صورت وقوع چنین جنگی، انتظار دارد بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ راکت در هر روز به سمت اسرائیل شلیک شود.

در ماه مه سال جاری میلادی، ارتش اسرائیل ۱۱ روز درگیر جنگ با گروه‌های مسلح فلسطینی مستقر در نوار غزه بود که با حمایت ایران نزدیک به ۴۴۰۰ پرتابه را به سمت اسرائیل شلیک کردند.

پس از این جنگ، اسرائیل اعلام کرد سیستم دفاع موشکی «گنبد آهنین» توانسته ۹۰ درصد از راکت‌های پرتاب‌شده به سمت مناطق پرجمعیت را رهگیری کند و تنها ۳۰۰ راکت به مناطق خالی از سکنه برخورد کرده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
چند چند
مستند کوتاه: کریستو و ژان‌کلود

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید