هرانا: ۱۵ زندانی سیاسی در رجایی‌شهر از دریافت خدمات پزشکی محروم‌اند

۱۴۰۰/۷/۲۴

پایگاه حقوق بشری هرانا خبر داده است که ۱۵ زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر با وجود ابتلا به بیماری‌های حاد فقط به خاطر «سنگ‌اندازی مسئولان زندان یا نهادهای امنیتی» از اعزام به خارج از زندان و دریافت خدمات پزشکی محروم هستند.

بنابر گزارشی که روز شنبه در وبسایت هرانا منتشر شد، ارژنگ داودی، زندانی ۶۸ ساله، پس از آنکه یکی از مسئولان زندان او را از پله‌ها هل داد اکنون با کمک واکر راه می‌رود و همچنین نیازمند جراحی زانو است.

این سایت همچنین نوشت که حمزه سواری برای خارج کردن کیست بیکر از پشت زانوی پا، و مهدی مسکین‌نواز به دلیل پارگی رباط صلیبی زانو نیاز به عمل جراحی دارند.

بر اساس این گزارش، ۷۰ درصد از شنوایی گوش سعید اقبالی نیز در پی ضرب و شتم در دوران بازداشت و عفونت از بین رفته است و در صورت گسترش عفونت نیاز به جراحی دارد.

هرانا همچنین خبر داد که علی اسحاق مبتلا به کولیت روده و مینیسک هر دو زانو است و ابوالقاسم فولادوند و افشین بایمانی نیز دچار گرفتگی عروق قلب هستند.

همچنین سهیل عربی مبتلا به هیدروسل در ناحیه بیضه و مطلب احمدیان مبتلا به عفونت بیضه و مثانه است.

بر اساس این گزارش، حسن صادقی مبتلا به آب‌سیاه چشم، علی موسی‌نژاد فرکوش و فرهاد فهندژ مبتلا به بیماری‌های بیماری عفونی معده و گوارشی و هوشنگ رضایی و ایرج حاتمی مبتلا به دیابت هستند.

این سایت نوشت که فرزین رضایی مبتلا به سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن موسوم به فیبرومیالژیا است.

وبسایت هرانا با انتشار فهرست ۲۷ زندانی سیاسی در زندان رجایی‌شهر نوشت که در سالن دیگری از این زندان ۱۰ زندانی سنی‌مذهب، عمدتا با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»، زندانی هستند.

تازه‌ترین خبرها

پنجره
خلاصه خبرها
امروز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید