جمعی از فعالان مدنی سنندج در اعتراض به خشونت علیه زنان مقابل دادگستری تجمع کردند

۱۴۰۰/۷/۱۴

جمعی از زنان فعال مدنی در سنندج در اعتراض به افزایش خشونت علیه زنان مقابل دادگستری این شهر تجمع کردند

این تجمع در پی جان‌باختن یک دختر ۲۲ ساله صورت می‌گیرد که یک پزشک جراح گفته بود به دست پدرش سوزانده شد. دادستانی سنندج اعلام کرد با این پزشک برخورد خواهد شد

تجمع‌کنندگان روز چهارشنبه ضمن اعتراض به افزایش خشونت،‌ خواهان اقدام دادستانی و نهادهای مسئول برای جلوگیری از اعمال خشونت علیه زنان شدند.

این تجمع در پی جان‌باختن یک دختر ۲۲ ساله صورت می‌گیرد که یک پزشک جراح گفته بود به دست پدرش سوزانده شد.

ایمان نوابی، پزشک جراح، در اینستاگرام نوشت که پدر این دختر بعد از اطلاع از این که دخترش دوست پسر دارد، روی او بنزین ریخته و این دختر با ۸۵ درصد سوختگی جان خود را از دست داده است.

دادستانی سنندج اعلام کرد با این پزشک برخورد خواهد شد.

محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، خبر مرگ این دختر جوان بر اثر سوختگی را تایید کرد، اما خواستار «برخوردهای لازم» با پزشکی شد که خبر مرگ او را افشا کرد.

پایگاه خبری هرانا هویت زن جان‌باخته را «فائزه ملکی، ۲۲ ساله، از اهالی روستای دولت آباد (کورکوره) از توابع شهرستان سنندج» اعلام کرد.

این پایگاه حقوق بشری به نقل از یک منبع مطلع نوشت: «فائزه ملکی مدتی پیشتر ازدواج کرده و از همسرش جدا شده بود. پس از آن با مرد جوانی آشنا شده و قصد ازدواج با یکدیگر را داشتند اما خانواده پسر با این ازدواج مخالفت کردند. با این وجود عکس‌هایی مبنی بر ادامه رابطه فائزه و پسر جوان به دست پدر فائزه رسید. نهایتا پدر فائزه چند روز قبل اقدام به آتش زدن دخترش با بنزین کرد.»

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، پدران مرتکب قتل فرزند اعدام نمی‌شوند و در مواردی، آگاهی به این معافیت از مجازات سنگین، انگیزه‌ قاتل برای ارتکاب قتل شده است.

تازه‌ترین خبرها

خلاصه خبرها
امروز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید