مقام اطلاعاتی اسرائیل: کشتن قاسم سلیمانی پس از ارائه اطلاعات اسرائیل به آمریکا صورت گرفت

۱۴۰۰/۷/۱۰

ژنرال تامیر هیمن، رییس سازمان اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل (آمان)، در مصاحبه با رسانه‌های این کشور گفت که کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، پس از آن صورت گرفت که اسرائیل اطلاعاتی درباره نقشه‌های سلیمانی به آمریکا داد.

او در اظهاراتی که روز روز جمعه در شبکه اسرائیلی والا منتشر شد گفت: «اطلاعات ما نشان داده بود که فرمانده پیشین نیروی قدس در نظر دارد عملیاتی در سطح گسترده علیه نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس به راه اندازد.»

هیمن افزود: «این اطلاعات به ارتش آمریکا داده شد و طرح اقدام این کشور علیه ایران تغییر کرد. این یک نقطه عطف در رفتار آمریکا با ایران در منطقه بود. تا قبل از آن، آمریکا فقط علیه داعش اقدام می‌کرد.»

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس بامداد ۱۳ دی ۹۸ در محوطه بیرونی فرودگاه بغداد مورد حمله هوایی آمریکا قرار گرفتند و کشته شدند.

ژنرال هیمن تاکید کرد جمهوری اسلامی همچنان در کانون بحران‌های منطقه است و تلاش می‌کند همزمان در چندین کشور اقدام کند؛ اما حملات پرشمار اسرائیل به پایگاه‌های ایران در سوریه هزینه‌های زیادی برای ایران و همچنین حکومت اسد داشت.

رییس «آمان» درباره پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی نیز گفت دسترسی ایران به بمب اتمی به این نزدیکی نیست و ممکن است در آینده دور اتفاق بیفتد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
گفت‌وگوی ویژه
مستند کوتاه: آخرین شاه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید