کره شمالی یک موشک ضدهوایی جدید را آزمایش کرد

۱۴۰۰/۷/۸

خبرگزاری کره جنوبی، یونهاپ گزارش داد که کره شمالی یک موشک ضدهوایی جدید را آزمایش کرده است.

این آزمایش موشکی در حالی صورت می‌گیرد که کره شمالی روز سه‌شنبه نیز موشک ماورای ‌صوت هواسانگ-۸ را آزمایش کرده بود که این اقدام با ابراز نگرانی جامعه بین‌المللی همراه شد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه با اشاره به آزمایش‌های تسلیحاتی اخیر کره‌شمالی گفت که اقدامات این کشور «بی‌ثباتی و ناامنی» را افزایش می‌دهد.

بلینکن همچنین گفت که آمریکا درحال ارزیابی و تحلیل آزمایش‌های موشکی کره شمالی است و افزود پیونگ‌یانگ به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت ادامه داده و جامعه جهانی باید با این موضوع به طور «خیلی جدی» برخورد کند.

بلینکن گفت که آمریکا در این مورد با ژاپن و کره جنوبی در حال رایزنی است.

وزیر خارجه آمریکا با ابراز نگرانی از ادامه نقض قطعنامه‌های شورای امنیت از سوی کره شمالی هشدار داد که این روند باعث ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی می‌شود.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون، نیز در نشست خبری خود با اشاره به ادامه تحقیقات جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره موشک ماورای صوتی که کره شمالی اخیرا آزمایش کرده گفت که ارزیابی می‌کند این توانایی که کره شمالی ادعای در اختیار داشتن آن را دارد، امنیت داخلی آمریکا را تحت تاثیر قرار نخواهد داد

این در حالی است که قرار بود شورای امنیت سازمان ملل، بنا به تقاضای آمریکا، بریتانیا و فرانسه درباره آزمایش‌های موشکی کره شمالی نشستی را پشت درهای بسته برگزار کند.

سیستم‌های پدافند موشکی به سختی می‌توانند موشک‌های ماورای ‌صوت را رهگیری کنند و به همین دلیل آمریکا میلیارد‌ها دلار بودجه نظامی را برای یافتن راه‌های رهگیری این موشک‌ها هزینه کرده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

پناهجویان آتن
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید