به گزارش رویترز، هیچ نماینده‌ای از افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی نخواهد کرد

۱۴۰۰/۷/۵

به گزارش رویترز، در پی اقدام طالبان به برکناری غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه افغانستان در سازمان ملل، هیچ نماینده‌ای از افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی نخواهد کرد. پیش‌تر، طالبان درخواست کرده بود سهیل شاهین، مقام طالبان، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند

در پی بازگشت طالبان به قدرت و در میانه رقابت‌ها برای نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، طالبان غلام اسحاق‌زی، فرستاده ویژه دولت افغانستان در سازمان ملل را که قرار بود در روز آخر نشست سالانه مجمع عمومی سخنرانی کند، برکنار کرد و بنابراین هیچ نماینده‌ای از افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی نخواهد کرد.

هفته گذشته، امیر خان متقی، وزیر خارجه دولت طالبان، درخواست کرده بود در مجمع رهبران جهان در سازمان ملل سخنرانی کند و سهیل شاهین، سخنگوی طالبان، را به‌عنوان فرستاده ویژه افغانستان در سازمان ملل معرفی کرده بود.

علام اسحاق‌زی فرستاده فعلی افغانستان در سازمان است که درخواست کرده بود استوارنامه‌اش تمدید شود. او قرار بود دوشنبه ۲۷ سپتامبر، آخرین روز مجمع عمومی سازمان ملل، سخنرانی کند اما در واپسین ساعات روز یکشنبه، از برنامه کنار گذاشته شد.

بر اساس قوانین مجمع عمومی، تا زمانی که کمیته استوارنامه تصمیم بگیرد، اسحاق‌زی که نماینده دولت سابق افغانستان است در سمت خود باقی خواهد ماند.


پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر ۵ عصر
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید