طالبان از توقیف ۱۲/۴ میلیون دلار از اموال مقام‌های دولت پیشین افغانستان خبر دادند

۱۴۰۰/۶/۲۴

بانک مرکزی افغانستان که تحت کنترل طالبان است از توقیف نزدیک به ۱۲/۴ میلیون دلار پول نقد و طلا متعلق به سران دولت پیشین در افغانستان، از جمله امرالله صالح معاون اول رییس‌جمهور سابق، خبر داد

بانک مرکزی افغانستان که تحت کنترل طالبان است، از توقیف نزدیک به ۱۲/۴ میلیون دلار پول نقد و طلا متعلق به سران دولت پیشین در افغانستان، از جمله امرالله صالح معاون اول رییس‌جمهور سابق، خبر داد.

محل اختفای امرالله صالح، از رهبران مقاومت در برابر طالبان، نامعلوم است. یکی از خویشاوندان صالح، چند روز پیش از اعدام برادر او به‌دست طالبان در پنجشیر خبر داد.

بانک مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد پول و طلای مصادره‌شده، از خانه‌ مقامات پیشین پیدا شده است و مشخص نیست که هدف‌ از نگهداری این اموال چه بوده است.

بانک مرکزی افغانستان همچنین در بیانیه‌ای جداگانه، از شهروندان خواست از پول ملی این کشور استفاده کنند. اخیرا نگرانی‌ از کمبود پول، به‌ویژه دلار، در بانک‌ها و شرکت‌ها در افغانستان فزونی گرفته است. استفاده از دلار در این کشور رایج است.

طالبان چند روز پیش و در اقدامی دیگر به‌منظور مصادره اموال سران دولت سابق افغانستان، با صدور بخشنامه‌ای، از بانک‌های این کشور خواست دارایی‌ سیاستمداران وابسته به دولت پیشین این کشور را مسدود کنند.

اخبار
چشم‌انداز
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید