وزیران خارجه چهار کشور عربی درباره راه‌های مقابله با مداخله‌جویی‌های ایران رایزنی کردند

۱۴۰۰/۶/۱۸

وزیران خارجه عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر در حاشیه نشست شورای اتحادیه عرب در قاهره نشست چهارجانبه برگزار کردند و درباره «تحولات مربوط به بحران با ایران و راه‌های مقابله با دخالت‌های جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای عربی» به رایزنی پرداختند

نشست چهار جانبه وزیران عرب به ریاست فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی، در ارتباط با بررسی تحولات مربوط به بحران با ایران و راه‌های مقابله با دخالت‌های جمهوری اسلامی در امور داخلی کشورهای عربی، در قاهره پایتخت مصر برگزار شد.

در این نشست که در حاشیه ۱۵۶ دوره نشست شورای اتحادیه عرب برگزار شد، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب، سامح شکری، وزیر خارجه مصر، عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین و شاهین المرر، وزیر مشاور امارات متحده عربی، حضور داشتند.

مقام‌های ارشد کشورهای عربی طی این جلسه درباره تقویت هماهنگی‌های مشترک برای جلوگیری از «مداخله خرابکارانه» ایران در منطقه و توقف حمایت مالی ایران از شبه‌نظامیان حوثی در یمن و گروه‌های تروریستی افراطی که صلح و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کنند، بحث شد.

تحولات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران و اهمیت اعمال مکانیزم‌های لازم برای بازرسی سریع و همه جانبه از سایت‌های هسته‌ای ایران از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

نگاه روز
جهان‌نما
خبر ۵ عصر

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید