کابوس ژابی آلونسو؛ آدمولا لوکمن، بازیکن لیگ محلات انگلستان که اروپا را فتح کرد

پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۳

نمایش خیره‌کننده آدمولا لوکمن، ستاره اهل نیجریه تیم فوتبال آتالانتا در فینال لیگ اروپا و هت‌تریک برابر بایرلورکوزن، سرگذشت فوتبالی ستاره محبوب برگامو را به سوژه رسانه‌ها تبدیل کرد. بازیکنی که در لیگ‌های محلات لندن بازی می‌کرده و مدت زیادی در باشگاه‌های اروپایی قرضی بازی می‌کرد.

پیتر کراوچ و جو کول، کارشناسان شبکه تی‌ان‌تی اسپورت شب گذشته از عملکرد این بازیکن شگفت‌زده شدند. ستارگان سابق تیم ملی فوتبال انگلستان به دوران بازی لوکمن در تیم‌های آماتوری لندن و حضور قرضی متوالی او در باشگاه‌های مختلف اشاره کرده و درخشش دیشب او را، ذات فوتبال نامیدند.

کراوچ درباره لوکمن گفت: «اصلا برای همین است که فوتبال بازی می‌کنید. کسی مثل لوکمن که همیشه در حاشیه بوده و یک کوچ‌نشین فوتبالی بوده، در لیگ یکشنبه (آماتوری) بوده، در چارلتون بازی کرده، بعد به صورت قرضی در فولام، لستر و لایپزیگ بوده و خانه‌ها را دور زده تا در برگامو خانه خودش را پیدا کرده است. مطمئنم که نام او فراموش نمی‌شود.»

جو کول، ستاره سابق چلسی هم درباره لوکمن گفت: «نام لوکمن در تاریخ باشگاه آتالانتا ثبت می‌شود. بچه‌ای اهل واندسورث که فوتبال خیابانی بازی می‌کرد، در تیم‌های مختلف چرخید تا در نهایت خانه خود را پیدا کرد. حالا لحظه‌ای است برای لذت بردن او و خانواده‌اش.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها