افشاگری تازه مهدی تاج از فساد در فوتبال ایران

شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، جزئیات تازه‌ای از پرونده فساد خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران و سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ و دو فرد مرتبط دیگر با فوتبال ارائه داد و گفت چهار متهم این پرونده، ۲۵ سکه طلا رشوه دریافت کرده بودند.

تاج شامگاه جمعه ۲۸ اردیبهشت در یک برنامه تلویزیونی ورزشی با اشاره به این‌که پرونده‌ای برای رسیدگی به این فساد در دادگستری کرمان گشوده شده است، گفت این پرونده در مرحله بازپرسی است و او درباره دلیل دریافت رشوه اطلاعی ندارد.

اشاره رئیس فدراسیون فوتبال به پرداخت تنها ۲۵ سکه طلا رشوه در حالی است که آرمان ملی پیشتر گزارش داده بود بر اساس پرونده این فساد که مربوط به باشگاه دولتی مس رفسنجان است، مدیرعامل باشگاه و معاون فنی او اقرار کرده‌اند به افرادی در فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ برتر، کمیته داوران و سردبیران خبر ورزشی ۲۳۱ سکه تمام بهار آزادی رشوه پرداخت کرده‌اند.

روز سه‌شنبه رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل پرونده‌ای برای رسیدگی به اتهام فساد مالی در یکی از باشگاه‌های فوتبال در استان کرمان خبر داده بود.

به گفته ابراهیم حمیدی این پرونده مربوط به سال ۱۴۰۰ و قبل از آن است و زمستان سال ۱۴۰۲ تحقیقات درباره آن شروع شده است.

مهدی تاج در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت فعلی متهمان این پرونده گفت «باید منتظر اعلام رای قاضی باشیم ... تصمیم گرفتیم تا پایان بررسی پرونده، این افراد تعلیق شوند و در صورت اثبات بدون اغماض، بدون تعارف و بدون چشم‌پوشی هم مسئله را اعلام خواهیم کرد و هم آن‌ها از کلیه فعالیت‌های فوتبالی محروم خواهند شد.»

رئیس فدراسیون فوتبال درباره پرونده‌های مشابه فساد در فوتبال گفت سال ۱۴۰۰ کمیته اخلاق در پرونده‌ فساد در باشگاه مس شهر بابک، چهار نفر را محروم کرد.

در همین حال، مهدی سیدعلی، داور سابق فوتبال ایران در گفت‌وگویی با برنامه ورزش و مردم با اشاره به تلاش رئیس هیات فوتبال یک استان برای تطمیع او با پرداخت رشوه در سال ۱۳۹۹ گفت: «در کیف سیستم رادیویی سکه و هدیه صنایع دستی گذاشته بودند ... و درخواست داشتند کمک شود آن تیم نتیجه بگیرد که نپذیرفتم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها
اقتصاد و بازار

شنیداری

پادکست‌ها