با شکایت از فدراسیون فوتبال؛ سپاهان جریمه ۴۰ میلیارد تومانی سقف قرارداد را به CAS کشاند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

تسنیم گزارش داده باشگاه سپاهان پس از محکومیت ۴۰ میلیارد تومانی از سوی کمیته انضباطی، از فدراسیون فوتبال ایران به دلیل قانون سقف بودجه به دادگاه عالی ورزش، CAS، شکایت کرده و با استخدام یک وکیل سوئیسی، «ظاهراً مبلغی بیش از یک میلیارد تومان هزینه کرده است.»

در این گزارش آمده: «باشگاه سپاهان از فدراسیون فوتبال به دلیل اجرای قانون سقف بودجه در دادگاه ورزش طرح شکایت کرده و حتی جلسه رسیدگی آن برگزار شده است. پیش از این سپاهان در ۲۲ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ با جریمه ۴۰ میلیاردی در همین قضیه روبه‌رو شده بود.»

در ادامه درباره هزینه این شکایت آمده: « به طور تقریبی در صورتی که یک داور پرونده را بررسی کند شاکی باید هفت هزار فرانک سوئیس بپردازد و اگر دادگاه با سه داور اداره شود، این مبلغ تا میزان ۱۳ هزار فرانک افزایش می‌یابد. طبیعتاً افرادی که دارای وکیل نباشند باید هزینه استخدام وکیل، ترجمه و ... را نیز بپردازند. طبق بررسی‌ها باشگاه سپاهان یک وکیل سوئیسی را به استخدام خود درآورده و ظاهراً مبلغی بیش از یک میلیارد تومان برای طرح دعوی خود هزینه کرده است. البته سپاهانی‌ها خوش اقبال بودند که قضیه با یک داور پیش می‌رود، چرا که فدراسیون به‌عنوان یکی از طرف‌های پرونده می‌توانست خواستار بررسی آن با سه داور شود.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دنیای چین - فصل دوم
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها