شعارنویسی بر دیوارهای ساختمان دیجی‌کالا پس از اعلام جرم قوه قضاییه علیه این شرکت

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۱

دو روز پس از اعلام جرم قوه قضاییه جمهوری اسلامی علیه شرکت دیجی‌کالا، پست‌ها و گزارش‌های رسانه‌های اجتماعی حاکی از دیوارنویسی علیه این شرکت بر دیوارهای ساختمان آن در تهران است.

کاربران رسانه‌های اجتماعی روز شنبه ۲۱ بهمن تصاویری از شعارنویسی بر دیوارهای شرکت دیجی‌کالا منتشر کردند.

بر اساس این تصاویر، شعارهایی از جمله «توهین به مقدسات خط قرمز ماست»، «پلمب باید گردد» و «به سراغ تک تک کارمندان می‌آییم» از جمله نوشته‌هایی هستند که به رنگ قرمز و سیاه روی دیوار این ساختمان نقش بسته‌اند.

برخی کاربران این شعارنویسی را به افراد حکومتی موسوم به خودسرها و آتش به اختیارها نسبت داده‌اند و برخی دیگر خود دیجی‌کالا را متهم به این کار به منظور تبلیغ کالاهای شرکتش کرده‌اند.

قوه قضاییه جمهوری اسلامی اعلام کرد در پی انتشار تصاویر برخی محصولات ارائه شده در سایت دیجی‌کالا که «توهین‌ به مقدسات» خوانده شده‌اند، دادستانی تهران علیه این شرکت اعلام جرم کرده است.

دیجی‌کالا، لیوان، ماگ و کفش‌هایی به نام افراد طراحی کرده که برخی از آن‌ها اسامی شخصیت‌های شیعه هستند.

خبرگزاری ایرنا ضمن انتشار این خبر اعلام کرد یک پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب تهران علیه این شرکت تشکیل شده است.

هنوز به‌طور رسمی جزییاتی درباره دلایل این شکایت عنوان نشده اما در روزهای گذشته برخی کاربران طرفدار نظام که از آنان با عنوان ارزشی یاد می‌شود، در رسانه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از برخی محصولات عرضه شده در این فروشگاه، آن‌ها را مصداق توهین به مقدسات خواندند.

برخی دیگر از کاربران می‌گویند از آنجا که بسیاری از افراد در ایران نام مذهبی دارند، آن‌ها استفاده از این اسامی روی ماگ‌ها را توهین به مقدسات تلقی نمی‌کنند.

این اولین بار نیست که نهادهای قضایی و رسمی جمهوری اسلامی علیه این شرکت اقدام حقوقی انجام می‌دهند.

بهمن سال ۱۴۰۱ در پی انتشار عکس‌ها و تصاویر زنان بدون حجاب در رسانه‌های اجتماعی که گفته می‌شد در ساختمان دیجی‌کالا گرفته شده‌اند، علی صالحی، دادستان تهران از دعوت معاون حقوقی این شرکت به دفتر دادستانی خبر داد.

صالحی بعدتر اعلام کرد «کشف حجاب» در ساختمان دیجی‌کالا صورت نگرفته و تصاویر هم از سوی کارمندان آن منتشر نشده‌اند.

او از ورود پلیس فتا به موضوع برای بررسی بیشتر ماجرا خبر داد.

تیر ماه امسال نیز به دنبال انتشار تصویری بدون حجاب از یکی از کارمندان دیجی‌کالا، ضمن تشکیل پرونده‌ای قضایی علیه این شرکت از سوی قوه قضاییه، دو دفتر اصلی این مجموعه در تهران به وسیله پلیس اماکن پلمب شدند.

این شرکت پس از آن با انتشار بیانیه‌ای رسمی از «برخورد با فرد متخلف» خبر داد و اعلام کرد: «هنجارشکنی مورد تایید مدیریت دیجی‌کالا نیست و این شرکت خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات جمهوری اسلامی می‌داند.»

به دنبال انتشار این بیانیه، پلیس اماکن تهران دفاتر این شرکت را پس از دو هفته رفع پلمب کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
تار و پود - فصل دوم
۲۴
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.