عبدالملکی، ملی‌پوش پاراکانو: قایق را با هزینه شخصی خریدم، به من می‌گویند ورزشکار حکومتی

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹

سارا عبدالملکی، مدال‌آور ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو که به دلیل دوپینگ مدالش پس گرفته شد، در گفت‌وگو با طرفداری از واکنش کاربران در فضای مجازی گله کرد: «به من پیام می‌دهند ورزشکار حکومتی! کدام حکومتی؟ من قایق را با هزینه شخصی تهیه کردم، مکمل را آزاد تهیه کردم.»

عبدالملکی درباره پیگیری مسئولین بابت شرایط خود گفت: «مگر برای مسئولان مهم است؟ مگر نابودی زندگی منِ ورزشکار برای آنها اهمیتی دارد؟ تمام ملزومات ورزشم را خودم تهیه کردم. حتی جوایز من را ندادند. وقتی جایزه من را ندادید، وقتی حمایتی از من نکردید، حق ندارید امروز این رفتار را با من بکنید. اصلا ما غلط کردیم ورزشکار شدیم. با تمام این سختی‌ها ورزش کردیم، جنگیدیم، حمایت نکردید، حداقل مانع ما نشوید.»

او در ادامه گفت: «پیش خود می‌نشینند می گویند این ورزشکار سفارش فلانی است هوایش را داشته باشیم. این زیاد حرف می‌زند پس کنار بگذاریمش. مگر از این رفتارها ندیدیم؟ حمایت نکردند، جایزه‌هایم را ندادند، خانه‌نشینم کردند، حالا هم می‌گویند لال باش! ما توسری‌خور بودیم، هیچ چیز به شما نگفتیم. معتاد و انگل جامعه می‌شدیم ارج و قرب بیشتری داشتیم. با هر سختی ایستادیم، جنگیدیم، این هم آخرش!»

برنده مدال برنز پاراآسیایی هانگژو درباره مثبت‌شدن آزمایش دوپینگ خود گفت: «برای منِ ورزشکار حتی یک کلاس توجیهی نگذاشتند که چه چیزهایی را مصرف کنم و چه چیزهایی نه، از چه چیزهایی باید مراقبت کنم. وقتی نادو از تعلیق و برخورد سفت و سخت صحبت می‌کند، باید از قبل یک‌سری تدابیر هم اندیشیده شود. به من گفتند از چه چیزی مراقبت کنم؟ از قبل چه کاری انجام دادید که حالا اینطور تعلیق می‌کنید؟

او در ادامه گفته: «من مدال نقره داشتم، باید دوپینگ کنی که طلا بگیری، من دوپینگ کردم که سوم شوم؟ چطور از پنج نفر اسم دو نفر منتشر شده؟ یعنی مشکل باقی حل شد؟ اصلا داستان چیست که بعد چهار پنج ماه این موضوع را اعلام می‌کنید. اگر من دوپینگ کرده‌ام، چرا در چین مشکلی برایم پیش نیامد و حالا در ایران این اتفاق رخ می‌دهد؟»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.