فرزانه برزه‌کار، مادر دادخواه عرفان رضایی، به ۲ سال حبس و جزای نقدی محکوم شد

شنبه ۱۴۰۲/۱۰/۱۶

فرزانه برزه‌کار، مادر عرفان رضایی، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی در سال ۱۴۰۱ در آمل، با حکم دادگاه‌های انقلاب و کیفری این شهر، در مجموع به ۲۴ ماه حبس، ۲۰ میلیون تومان جزای نقدی و یک سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شد. حکم حبس او به مدت دو سال به حالت تعلیق درآمده است.

بر اساس حکمی که روز چهارشنبه ۱۳ دی‌ ماه از سوی قاصی ایمان حسن‌زاده، رییس شعبه اول دادگاه انقلاب آمل صادر و به رمضان حاجی‌مشهدی، وکیل فرزانه برزه‌کار ابلاغ شده، این مادر دادخواه به اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه حبس تعزیری و به اتهام توهین به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی به ۱۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

برزه‌کار روز یک‌شنبه دهم دی‌ ماه با حکم قاضی محمدعلی علی‌نیا کلائی، رییس شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری دو آمل، با اتهام «انتشار تصاویر مبتذل و بدون حجاب در فضای مجازی» به پرداخت پنج میلیون تومان جزای نقدی و به اتهام «نشر اکاذیب رایانه‌ای در فضای مجازی» به پرداخت ۱۵ میلیون تومان جزای نقدی و یک سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شد.

بر اساس حکم صادر شده از سوی دادگاه انقلاب، حکم حبس این مادر دادخواه به مدت دو سال به حالت تعلیق در‌آمده است.

به نوشته وب‌سایت هرانا، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فرزانه برزه‌کار در دادگاه انقلاب، روز یازدهم دی‌ ماه برگزار شده بود.

فرزانه برزه‌کار ۱۲ شهریور امسال در مراسم بزرگداشت جواد روحی، معترض جان‌باخته در زندان، در روستای کلیکان استان مازندران، به وسیله ماموران امنیتی بازداشت شد و مدتی بعد با تودیع وثیقه از زندان قائم‌شهر آزاد شد.

عرفان رضایی نوایی، متولد ۱۱ شهریور ۱۳۸۰ و از جان‌باختگان خیزش سراسری ۱۴۰۱ در شهر آمل است.

او در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱، با شلیک دو گلوله نیروهای امنیتی از فاصله نزدیک به کتف و سینه جان خود را از دست داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
جهان‌نما
خبرها
مستند کوتاه - متروپل

شنیداری

پادکست‌ها