سلامی به یزدانی در ضیافت علی دبیر: نگران نباش، تیلور را شکست می‌دهی چون مسلمانی

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

در همایشی در سالنی متعلق به فدراسیون کشتی و با حضور حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، از کشتی‌گیران مدال‌آور تجلیل شد. در این مراسم که ورزشکاران بازنشسته دیگر رشته‌ها هم بودند، سلامی از جنگ غزه گفت و برای غلبه حسن یزدانی بر تیلور، راهکار داد: «اگر یاد خدا کرد حتما موفق می‌شود.»

حسین سلامی در این مراسم ابتدا از دوران حضورش در جنگ نیابتی جمهوری اسلامی در لبنان، خاطره‌گویی کرد: «وقتی جام جهانی ۱۹۹۸ بود، من در لبنان بودم. هر خانواده آن تیمی را که دوست دارد برنده شود، پرچمش را در خانه‌اش آویزان می‌کند. من در بیروت ۲ پرچم برزیل و ایران را دیدم که مردم آویزان کرده بودند یعنی ورزش تا این حد مرزها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد چون شخصیت‌هایش وسعت جهانی دارند.»

فرمانده سپاه، در قسمتی از حرف‌های خود، نقشه راه پیروزی برابر دیوید تیلور را برای حسن یزدانی شرح داد: «بعضی وقت‌ها حسن آقای عزیز ما با کشتی‌گیر آمریکایی که ظاهرا شکست کمی داشته، اگر یاد خدا کرد حتما موفق می‌شود. این را بدانید او هم دقیقا هم‌وزن شماست اما نگران نباشید شما مسلمان هستید. با دو رکعت نماز بچه‌ها شاداب می شوند.»

در این مراسم علاوه بر کشتی‌گیران، شماری از ورزشکاران بازنشسته ایران که در مسابقات مختلف جهانی، المپیک و آسیایی هم مقام آورده بودند، حضور داشتند. منصور برزگر و ابراهیم جوادی، پیشکسوتان کشتی ایران، تیمور غیاثی، قهرمان بازی‌های آسیایی در رشته پرش ارتفاع و حسین فرکی و حسن روشن، بازیکنان تیم ملی فوتبال در جام جهانی آرژانتین، از جمله این افراد بودند.

صحبت‌های حسین سلامی در این همایش به ورزش ختم نشد و او پای جنگ حماس را هم به این مراسم باز کرد: «وزیر خارجه آمریکا وقتی به تل‌آویو آمد به یکی از مقام‌های منطقه گفت که وقتی رسیدم تمام مقامات اسراییلی انگار مرده بودند. بعد آمریکایی‌ها آنها را ریکاوری کردند و ۱۶۰۰ دستگاه تانک برای آنها آوردند. بزرگترین اشتباه تاکتیکی اسراییل این بود که موانع بین خودشان و فلسطینی‌ها را برداشتند و تانک‌هایشان با خراب کردن دیوارها خودشان را در معرض آسیب گذاشتند.»

فرمانده سپاه در انتها گفت: «فلسطینی‌ها چریک‌های مسلط داخل جمعیت هستند و دیدنی نیست. راکت‌هایی شبیه به RPG دارند و زیر ۱۰۰ متر تانک‌ها را می‌زنند. از شروع جنگ زمینی ۳۰۰ تانک و نفربر زده شده. این ورود زمینی بزرگ‌ترین اشتباه و فرسایشی برای رژیم بوده و به اذن خدا پیروزی از آن فلسطینی‌هاست. چهره کریه سیاست‌های دموکراسی به ظاهر شیک آمریکا شناسایی شده و همه متوجه بی‌رحمی‌شان شده‌اند‌.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپاه صلح
چند چند
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.