نرگس محمدی، زندانی سیاسی و برنده جایزه نوبل صلح دوباره به بیمارستان منتقل شد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۵

بر اساس اعلام نزدیکان نرگس محمدی، این زندانی سیاسی و برنده جایزه نوبل صلح، روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان دوباره به بیمارستان منتقل شده است.

حساب اینستاگرامی نرگس محمدی که از سوی نزدیکان او اداره می‌شود، نوشت: «در سی تی انژیو و سی تی اسکن انجام شده در روز ۱۷ آبان در بیمارستان، گرفتگی دو رگ قلب، جمع شدن مایع دور قلب و التهاب شدید مری گزارش شده است.»

بر اساس این گزارش، پس از یک هفته پیگیری نرگس محمدی و وکلایش، بالاخره دادستان اجازه اعزام او را صادر کرده و محمدی صبح پنج‌شنبه به بیمارستان اعزام شده است.

این در حالی است که روز چهارشنبه ۲۴ آبان بار دیگر از انتقال این برنده جایزه نوبل صلح به بیمارستان قلب به دلیل تن ندادن او به حجاب اجباری جلوگیری شده بود.

قرار بود روز چهارشنبه نرگس محمدی را برای انجام عمل آنژیو قلب از زندان اوین به بیمارستان منتقل کنند.

او در روایتی درباره این موضوع نوشت: «امروز ۲۴ آبان ماه پس از صدور مجوز دادستان و هماهنگی با بیمارستان برای انجام آنژیو اورژانسی، ساعت ۹ صبح به راهرو رفتم. رییس اندرزگاه گفت دادستان دستور کتبی داده بدون روسری امکان رفتن به بیرون از بند نداری. گفتم شما می‌دانید که وضعیت قلب من چگونه است؟ گفت بله اما اگر روسری سر نکنی آنژیو نخواهی شد.»

محمدی در ادامه تاکید کرد که «نظام ننگین و سرافکنده دینی استبدادی زن‌ستیز» برای بقای حکومتش از هر ابزاری «برای ایجاد رعب و وحشت، سرکوب، کشتار و شکنجه و ویرانی جامعه» استفاده می‌کند.

نرگس محمدی پیش‌تر خبر داده بود روز ۱۷ آبان «بدون روسری، با کت و دامن» از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده و ساعاتی بعد به زندان بازگشته است.

او از صبح دوشنبه ۱۵ آبان در اعتراض به آنچه «سیاست جمهوری اسلامی برای تعلل و عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت زندانیان بیمار و از دست رفتن سلامتی و جان انسان‌ها» و «سیاست یا مرگ یا حجاب اجباری برای زنان ایران» خواند، اعتصاب غذا کرد که پس از انتقال به بیمارستان و بازگشت به زندان، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
جهان‌نما
در کارگه هنرمندی - فصل دوم
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها