هشدار بریتانیا درباره بهره‌برداری جمهوری اسلامی از اعتراضات طرفداران فلسطینی‌ها

شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۶

بر اساس گزارش روزنامه تایمز، پلیس بریتانیا هشدار داده که جمهوری اسلامی در حال بهره‌برداری از اعتراضات طرفداران فلسطینی‌ها در بریتانیا است.

به گزارش روزنامه تایمز چاپ لندن، پلیس بریتاینا ضمن آماده شدن برای تامین امنیت در جریان تظاهرات دوباره هواداران فلسطینی‌ها در لندن در روز شنبه شش آبان، اعلام کرد عوامل جمهوری اسلامی با دامن زدن به این تظاهرات، در پی ایجاد ناآرامی هستند.

تایمز دریافته که افسران ضدتروریسم به طور خصوصی گفته‌اند تهران در تلاش است تا تنش‌ها را در تجمعات بر سر بمباران غزه توسط اسرائیل افزایش دهد.

بر اساس گزارش این روزنامه، افسران پلیس نسبت به افزایش فعالیت «دولت‌های متخاصم» در بریتانیا هشدار داده‌اند.

تایمز نوشت این هشدار به طور مستقیم با حکومت ایران مرتبط است و این تلاش جمهوری اسلامی، شامل یک کارزار اطلاعات نادرست در اینترنت و حضور فیزیکی عوامل جمهوری اسلامی در تظاهرات لندن است.

این گزارش تایمز در حالی منتشر شد که ارتش اسرائیل اعلام کرد نیروهای زمینی‌اش در حال گسترش عملیات در نوار غزه قبل از تهاجم کامل زمینی به این منطقه هستند.

گزارش شده که خدمات اینترنت و موبایل در غزه قطع شده است.

روز شنبه ششم آبان، بیش از هزار افسر برای سومین هفته متوالی به منظور تامین امنیت در جریان اعتراضات طرفداران فلسطینی‌ها در لندن در حال انجام وظیفه هستند.

بر اساس گزارش تایمز، پلیس لندن گفته نیروهایش در صورت تکرار شعارهای «جهاد» که منجر به واکنش شدید علیه نیروهای پلیس در هفته گذشته شد، مداخله خواهند کرد.

پیشتر گاردین گزارش داد وزیر کشور بریتانیا به افسران ارشد پلیس اعلام کرد اهتزاز پرچم فلسطین یا خواندن شعاری که از آزادی عرب‌ها در منطقه حمایت می‌کند، ممکن است جرم جنایی باشد.

او از پلیس خواست از هر گونه تلاش برای استفاده از پرچم، آهنگ یا صلیب شکسته جهت آزار یا ارعاب یهودیان جلوگیری کنند.

افشای دخالت جمهوری اسلامی در تظاهرات اخیر در لندن به دنبال هشدارهای مکرر مقام‌های امنیتی بریتانیا درباره فعالیت‌های تهران در بریتانیا است.

اواسط مرداد ماه، روزنامه ساندی‌تایمز لندن در گزارشی نوشت سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا، در پی شواهد تازه‌ای از نفوذ سپاه پاسداران در این کشور، معتقد است سپاه بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت ملی بریتانیا است.

او از احتمال افزایش فعالیت‌های سپاه در بریتانیا و گزارش‌های اطلاعاتی درباره استخدام باند‌های سازمان‌یافته تبهکاری از سوی جاسوسان ایران برای هدف قرار دادن مخالفان جمهوری اسلامی در بریتانیا نگران است.

پیش از تظاهرات طرفداران فلسطینی‌ها، تظاهراتی با درخواست آزادی گروگان‌ها توسط حماس در لندن برگزار شد و شرکت‌کنندگان کالسکه‌های خالی را با عکس نوزادان و کودکان ربوده شده در میدان پارلمان قرار دادند.

بنا بر گزارش‌ها، شبه‌نظامیان حماس در جریان حمله به اسرائیل ۳۰ کودک و نوزاد را گروگان گرفته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
یورو ۲۰۲۴
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها