پایان تعلیق جودو؛ ادعای میراسماعیلی برخلاف خواست فدراسیون‌جهانی برای‌مسابقه‌ با اسراییل

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو، در گفتگو با فارس وابسته به سپاه پاسداران، از پایان تعلیق جودوی ایران بدون هیچ پیش‌شرطی خبر داده است. این در حالی است که در بیانیه فدراسیون جهانی «دادن تضمین برای رقابت با نمایندگان اسراییل»، شرط رفع تعلیق فدراسیون جودوی ایران عنوان شده بود.

در انتهای مهرماه سال ۹۸ و پس از مصاحبه سعید ملایی مبنی بر فشار مسئولان فدراسیون جودوی ایران برای باخت اجباری او مقابل حریف بلژیکی به منظور جلوگیری از رویارویی ملایی با جودوکار اسراییلی در مسابقات جهانی ترکیه، فدراسیون جهانی با انتشار یک بیانیه از تعلیق جودوی ایران خبر داد.

در متن آن بیانیه، ضمن محکومیت فدراسیون ایران به خاطر تخطی از منشور المپیک و کدهای اخلاقی IOC آمده بود: «فدراسیون جودوی ایران تا زمانی که تضمین محکمی مبنی بر پایبندی به اساسنامه فدراسیون جهانی بدهد و قبول کند که ورزشکارانش مقابل ورزشکاران اسراییلی مسابقه خواهند داد، از حضور در تمامی مسابقات و رویدادهای بین‌المللی محروم خواهد بود.»

میراسماعیلی اما مدعی شده تعلیق جودوی ایران بعد از چهار سال، بدون شرط و شروط بوده و از پایبندی مجدد به ارزش‌های جمهوری اسلامی خبر داده است: « واقعا در طول این مدت ما پای ارزش‌ها و آرمان‌های نظام انقلاب اسلامی ماندیم. شاید شرایط سختی داشتیم و نوجوانان و جوانان ما در مسابقات بین‌المللی نتوانستند شرکت کنند و از فعالیت‌های بین‌المللی محروم بودند، اما با افتخار سرمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا گرفتیم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.