حامد اسماعیلیون به ایران‌اینترنشنال: ۲۵ شهریور روزی بسیار سخت برای جمهوری اسلامی خواهد بود

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

حامد اسماعیلیون در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال با ابراز امیدواری درباره حضور گسترده ایرانیان نقاط مختلف جهان در تجمع‌های سالگرد خیزش «زن، زندگی، آزادی»، ۲۵ شهریور را «روزی بسیار سخت برای جمهوری اسلامی» خواند.

حامد اسماعیلیون گفت: مردم ایران در تجمع‌های سالگرد خیزش انقلابی به کشورهای غربی و همه دنیا نشان می‌دهند که از جمهوری اسلامی عبور کرده‌اند.

او تشکیل احزاب و نهادهای مستقل مدنی پیشرو در روند خیزش انقلابی را باعث منسجم‌تر شدن مبارزه مردم علیه جمهوری اسلامی، تقویت ارتباط بین ایرانیان داخل و خارج کشور و رسیدن ایران به یک حکومت دموکراتیک و سکولار دانست.

اسماعیلیون با اشاره به چالش‌های موجود در روند خیزش انقلابی گفت: با وجود اختلاف‌هایی که میان مخالفان جمهوری اسلامی بوده، انسجام و همدلی مردم ایران در خیزش انقلابی ادامه پیدا کرده است. همه مخالفان جمهوری اسلامی خواستار سکولاریسم، دموکراسی، اجرای عدالت، حفظ محیط زیست و ایجاد آینده‌ای بهتر برای جوانان ایران هستند.

او در ارتباط با لزوم ناامید نشدن ایرانیان از مشکلاتی همچون عدم همراهی لازم از سوی مقام‌های غربی و سایر موانع موجود تاکید کرد: اعتراض نیاز به استمرار و تداوم دارد. قطعا فعالیت‌هایی که ایرانیان برای آگاهی‌بخشی به مردم جهان درباره واقعیت جمهوری اسلامی انجام داده‌اند، به نتیجه خوبی خواهد رسید و مردم ایران جهان را غافلگیر خواهند کرد.

اسماعیلیون خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی از تاثیرگذاری تظاهرات ایرانیان خارج از کشور می‌ترسد و در تلاش است جلوی برگزاری باشکوه تجمعات ۲۵ شهریور را بگیرد، اما دیدن ادامه مقاومت و همبستگی معترضان به همه مردم امید و درس تداوم مبارزات را می‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر
گفت‌وگوی ویژه
خبر
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها