شاهزاده رضا پهلوی در سالگرد خیزش: سیمرغ آزادی دوباره در آسمان ایران به پرواز در خواهد آمد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

شاهزاده رضا پهلوی در سالگرد خیزش انقلابی با تاکید بر ضرورت سرنگونی «رژیم ناایرانی و ضدایرانی» جمهوری اسلامی از مردم خواست که هر خانه، کوچه، خیابان، محله، روستا، شهر، استان و تمام ایران را «به محل سازماندهی، مرکز مبارزه و محور همبستگی برای به زیر کشیدن این رژیم ضحاکی بدل کنید.»

شاهزاده رضا پهلوی در این پیام ویدیویی که شامگاه جمعه ۲۴ شهریورماه در حساب شبکه اجتماعی اکس او منتشر شد، خطاب به مردم ایران گفت: «دریافته‌اید راه نیک‌روزی و بهروزی‌تان از سرنگونی این رژیم ناایرانی و ضدایرانی، و جایگزین کردن آن با حکومتی ملی و منتخب می‌گذرد.»

او خطاب به شهروندان داخل ایران گفت: «هر خانه، هر کوچه، هر خیابان، هر محله، هر روستا، هر شهر، هر استان، تمام ایران، و مکان‌های اجتماع ایرانیان در بیرون کشور را به محل سازماندهی، مرکز مبارزه، و محور همبستگی برای به زیر کشیدن این رژیم ضحاکی بدل کنید.»

شاهزاده رضا پهلوی از ایرانیان خارج کشور نیز خواست: «صدای هم‌میهنان خود باشید و از نمایندگان منتخب خود در کشور محل زندگی‌تان بخواهید که از هر حزبی که هستند، حمایت حداکثری از ملت ایران، و فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی را در دستور کار مشترک خود قرار دهند.»

در روزهای اخیر بسیاری از فعالان و زندانیان سیاسی، گروه‌های فعال مدنی و حقوق بشری و همچنین چهره‌ها در داخل و خارج کشور فراخوان حضور در خیابان‌های ایران و شهرهای خارج کشور را برای روز ۲۵ شهریورماه منتشر کرده‌اند.

همزمان ویدیوها و گزارش‌ها حاکی از تشدید جو امنیتی در برخی نقاط کشور است. شهروندان در شب‌های اخیر و در آستانه سالگرد خیزش انقلابی در برخی شهرها از خانه‌های خود شبانه شعارهای اعتراضی سر دادند.

شاهزاده رضا پهلوی هم که پیام فراخوان خود را در شب پیش از سالگرد قتل مهساژینا امینی منتشر کرده، در بخش دیگری بر اتحاد ایرانیان اشاره کرد.

او گفت: «در این مسیر، ناامیدی و تفرقه، آفت مبارزه است.»

شاهزاده رضا پهلوی افزود: «اجازه ندهید تفرقه‌انگیزان در گوش‌تان آیه‌‌ یأس بخوانند. تاریخ چند هزار ساله‌ خود را مرور کنید. به انقلاب پرشکوه مشروطه بنگرید و فاتحان مشروطه‌خواه تهران را به یاد آورید. شما میراث‌دار آن بزرگان هستید.»

در پایان پیام شاهزاده رضا پهلوی اشاره شده است: «ققنوس ایران پس از چهار دهه تکاپو از خاکسترِ خود برخاسته و نور آگاهی، دوباره تابیدن گرفته است. شیران ایران، بی‌تابانه می‌غُرند. انقلاب ملی ما پیروز خواهد شد و قطار ایران، دوباره بر روی ریل ترقی و تمدن قرار خواهد گرفت.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
هنر ایستادگی
خبر
نامی که رمز شد

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.