پرسپولیس دفاعیه‌اش را منتشر کرد؛ سازمان لیگ اطلاعیه داده تا سپاهان را آرام کند

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۲

باشگاه پرسپولیس در واکنش به اطلاعیه سازمان لیگ درباره ارجاع پرونده نقل و انتقالاتی به کمیته انضباطی نوشت: «کمتر از ۲۴ ساعت بعد از صدور حکم از سوی کمیته انضباطی برای یکی از باشگاه‌ها، تلاش شده است به این شکل، پاسخ نارضایتی و اعتراض سایر تیمها از جمله تیم متخلف و محکوم داده شود.»

پرسپولیس در این اطلاعیه بلند که بیشتر شبیه به دفاعیه نهایی درباره ابهامات مطرح شده در روزهای گذشته است، نوشته: «پرسپولیس باشگاهی است که برای رعایت قانون سقف بودجه به خود می‌بالد. حتی بعد از انتقال روز گذشته (نبیل باهویی) هنوز باشگاه پرسپولیس به سقف بودجه خود نرسیده است. تنها مورد موجود نیز مالیات یک بازیکن بوده که البته این مساله هم قابل تفسیر است و باشگاه پرسپولیس دفاعیه خود را در این زمینه ارایه خواهد کرد.»

در این اطلاعیه آمده است؛

«باشگاه پرسپولیس همواره خود را متعهد به اجرای قوانین می‌داند و نقل و انتقالات تابستانی اخیر نیز موید این نکته بوده است که تا چه میزان خود را محدود کردیم و از اجرای بسیاری برنامه‌ها صرف‌نظر نمودیم تا در چارچوب‌های تعیین شده حرکت کنیم.

با این وجود اگر ابهامی وجود داشته باشد، آمادگی پاسخ‌گویی وجود دارد و ابایی از آن نداریم هر چند ادبیات به کار رفته در اطلاعیه جدید سازمان لیگ که در وبسایت فدراسیون فوتبال بازتاب داشت، باعث تعجب شد چرا که مسوولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خود گواه و شاهد هستند که در این مدت برای حرکت در مسیر قانونی به طور مداوم در ارتباط با آنها بوده‌ایم و هنوز هم حکمی از سوی کمیته انضباطی صادر نشده است. در این شرایط بیان مطالب به شکلی که موجب ایجاد موج در فوتبال و جامعه شود، مشکل‌ساز خواهد بود.

در این ارتباط نکاتی را به اطلاع می‌رسانیم؛

۱. مسئولان فوتبال ایران به خصوص رئیس محترم فدراسیون فوتبال همواره تاکید دارند که باید در انتشار مطالب، بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها طوری مراقبه شود که آرامش فوتبال ایران سلب نشود و اطلاعیه مذکور به شکلی بود که باعث یکسری سوء استفاده‌ها و موج‌سازی‌ها شد و فضای مشوشی را ایجاد کرد و به مرجع بسیار اخبار نادرست علیه این باشگاه بدل شد. به همین دلیل حالا ناچار از انتشار مطالبی هستیم.

۲. از سازمان محترم لیگ این انتظار می‌رفت تمام مسایل رسانه‌ای خود را بعد از صدور حکم قطعی کمیته انضباطی صادر کند چرا که در نهایت نهاد تصمیم‌گیر در این خصوص، کمیته انضباطی است اما حتی در صورت انتظار نیز باشگاه پرسپولیس ترجیح می‌داد همه موارد به صورت شفاف منتشر شوند.

۳. در حال حاضر با توجه به آن چه در این اطلاعیه آمده است، هرچند برخلاف قصد و نیت واقعی سازمان لیگ است ولی طبعا در ذهن بسیاری از هواداران فوتبال از جمله طرفداران پرسپولیس این شایبه ایجاد ‌شود که کمتر از ۲۴ ساعت بعد از بررسی و صدور حکم از سوی کمیته انضباطی برای یکی از باشگاه‌ها، تلاش شده است که به این شکل، پاسخ نارضایتی و اعتراض سایر تیمها از جمله تیم متخلف و محکوم داده شود.

۴. جهت اطلاع افکار عمومی تاکید می‌شود، پرسپولیس باشگاهی است که برای رعایت قانون سقف بودجه به خود می‌بالد. حتی بعد از انتقال روز گذشته (نبیل باهویی) هنوز باشگاه پرسپولیس به سقف بودجه خود نرسیده است. تنها مورد موجود نیز مالیات یک بازیکن بوده که البته این مساله هم قابل تفسیر است و باشگاه پرسپولیس دفاعیه خود را در این زمینه ارایه خواهد کرد.

۵. یکی از اخبار دروغی که بعد از این اطلاعیه توسط بعضی افراد منتشر شده است اشاره به این موضوع دارد که در قرارداد یکی از بازیکنان، بند فسخ، قرار داده شده که طبق مقررات جدید ممنوع است. به نظر نمی‌رسد چنین موردی اصلا برای پرسپولیس گزارش شده باشد چون در هیچ یک از قراردادهای این فصل، چنین بندی قرار نداده‌ایم که نسبت به آن بیم و هراسی داشته باشیم.

۶. همچنین در ارتباط با وجود بند فسخ در قرارداد، به نام‌های بازیکنانی اشاره شده است که قراردادهای آنها مربوط به فصل‌های گذشته است و موضوعیتی با مقررات اعلامی برای این فصل ندارد.

۷. این موارد و همچنین قراردادهای پرسپولیس که در اختیار همه دستگاه‌های ناظر، قرار دارد به وضوح نشان می‌دهد که باشگاه پرسپولیس الف) سقف بودجه را رعایت کرده، ب) قرارداد خارج از عرف و ارزی امضا نکرده، ج) افزایش قرارداد برای فصل دوم، بیشتر از ۲۵ درصد نبوده و د) به هیچ کارگزار و نماینده بازیکن وجه نقدی پرداخت نکرده است و این تعهد همیشگی به قوانین مایه افتخار مدیریت باشگاه پرسپولیس است که البته جا دارد از همکاری کادرفنی و بازیکنان هم در این زمینه تشکر شود. البته بدیهی است که باتوجه به ورود به بورس، تمام این موارد از طریق سامانه کدال قابل بررسی و تائید است.

نکته دیگر به موضوع ثبت نام نبیل باهویی برای لیگ قهرمانان مربوط می‌شود که عنوان کرده‌اند این کار در حالی انجام شده است که قرارداد به دلیل عدم تست پزشکی رسمیت ندارد. این در حالی است که آیین نامه نقل و انتقالات و همچنین دستورالعمل ناظر بر قراردادها غیر از این را عنوان می‌دارد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چند چند
۲۴
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.