واگذاری گسترده زمین و امکانات دولتی برای افزایش تعداد پایگاه‌های وزارت اطلاعات

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۲۱

گروه «قیام تا سرنگونی»، نزدیک به سازمان مجاهدین خلق، در ادامه افشای اسناد هک سامانه نهاد ریاست جمهوری، مکاتبات مربوط به واگذاری زمین به وزارت اطلاعات برای ایجاد دو «پایگاه اطلاعاتی» در استان کرمانشاه و همچنین تحویل زمین و اختصاص بودجه به ادارات اطلاعات را منتشر کرد.

این گروه مکاتبات وزارت اطلاعات با نهادهای دیگر درباره احداث «پایگاه اطلاعاتی» در پنج کیلومتری شهر سنقر در استان کرمانشاه را منتشر کرد.

بر اساس این مکاتبات، ۱۴ هزار متر مربع از زمین‌های منطقه مشهور به «شیخ‌لر» در شهرستان سنقر در استان کرمانشاه برای ایجاد «پایگاه اطلاعاتی» در اختیار وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

گروه «قیام تا سرنگونی» همچنین مکاتبات مربوط به تحویل ۹۹۲۳ متر مربع از زمین‌های دالاهو در استان کرمانشاه به وزارت اطلاعات برای احداث «پایگاه اطلاعاتی» در این منطقه را افشا کرد.

نامه رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه مبنی بر موافقت این سازمان با تحویل ۱۰ قطعه زمین به وزارت اطلاعات بخشی از دیگر مکاتبات منتشر شده است.

گروه «قیام تا سرنگونی» همچنین نامه محمد مخبر، معاون اول ابراهیم رئیسی، مبنی بر پرداخت ۲۰ میلیارد تومان بابت تکمیل «واحد فنی و عملیاتی» اداره کل اطلاعات قزوین را منتشر کرد.

مخبر در نامه خود اعلام کرده که اختصاص این مبلغ بر اساس مصوبات سفر رئیسی به این استان انجام می‌شود.

این گروه پیش از این نیز اسناد موافقت رئیسی با دادن اختیارات ویژه به سازمان انرژی اتمی برای تصرف ۱۹۰ هکتار از اراضی شهرستان خرمشهر از زمین‌های منابع طبیعی و معادن، برخلاف ضوابط فنی و قانونی را منتشر کرده بود.

یکی از این نامه‌ها به تاریخ ۱۵ فروردین امسال از سوی حسن مرادی، دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی دولت خطاب به محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی است.

در این سند (نامه) به تاریخ ۲۱ اسفند سال گذشته، به «صدور مجوز واگذاری بلاعوض ۱۹۰ هکتار از اراضی» واقع در خرمشهر در استان خوزستان به سازمان انرژی اتمی اشاره شده و به پیوست، تصویر صورت‌جلسه کمیسیون رفع تداخلات قانون رفع موانع تولید مبنی بر «احراز تداخل» آمده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد

شنیداری

پادکست‌ها