هیجان در استانبول؛ فینال لیگ قهرمانان اروپا را پپ می‌برد یا اینزاگی؟

شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۲۰

دو هفته پس از شور و هیجان مردم ترکیه برای انتخابات ریاست جمهوری، هیجانی تازه‌ در استانبول جاری است. فینال لیگ قهرمانان اروپا امشب (شنبه ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران) در ورزشگاه المپیک آتاترک، بزرگ‌ترین ورزشگاه‌ ترکیه برگزار می‌شود. استانبول پس از ۱۸ سال دوباره میزبان فینال UCL است.

هواداران منچسترسیتی و اینترمیلان از شهرهای مختلف اروپا و البته دیگر مناطق دنیا از چند روز پیش به استانبول رفته‌اند تا در ورزشگاه ۷۶ هزار و ۷۶۱ نفری این شهر، دیدار پایانی مهم‌ترین رقابت باشگاهی فوتبال جهان را به تماشا بنشینند.

امروز هم مانند چند روز گذشته، در محله فاتیح استانبول، فستیوال هواداران فوتبال برپا شده است.

پپ گورادیولا، سرمربی منچسترسیتی اگر پیروز بازی امشب باشد، برای نخستین بار لیگ‌ قهرمانان را به تالار افتخارات من‌سیتی اضافه می‌کند و اگر سیمونه اینزاگی بتواند بر اندیشه‌های پپ غلبه کند، اینترمیلان برای چهارمین بار دستش به کاپ لیگ قهرمانان اروپا خواهد رسید.

گواردیولا شب گذشته درباره فینال UCL در استانبول گفت: «فتح سی‌ال رویای بزرگ سیتی است و با وجودی که اینتر تاریخ بزرگ‌تری نسبت به سیتی دارد اما مهم این است که با شروع بازی چه تیمی دست بالا را خواهد داشت. قهرمانی بدون شک رویا است. تیمی که در ۹۵ دقیقه بهتر بازی کند برنده می‌شود. اینتر تاریخ بزرگتری نسبت به ما دارد. ولی این مهم نیست. مهم این است که در استانبول ما بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم.»

در مقابل اما سیمونه اینزاگی، مربی اینتر، گفت: «طبیعی است که منچسترسیتی بخت اول باشد. آن‌ها قوی‌ترین تیم دنیا هستند و این از تعداد کم باخت‌هایشان معلوم است ولی این بازی ۱۱ نفر جلوی ۱۱ نفر است. ما سفری رویایی داشته‌ایم و اینجا هستیم تا بازی کنیم. دیوانه‌وار تلاش کردیم و این تلاش ما را به استانبول رساند.»

ورزشگاه المپیک آتاترک پیش از این نیز میزبان فینال سال ۲۰۰۵ میان میلان و لیورپول بود. جایی که باز هم تیم‌هایی از ایتالیا و انگلیس به مصاف هم رفتند که لیورپول عنوان قهرمانی را به دست آورد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
گفت‌وگوی ویژه
خبر

شنیداری

پادکست‌ها