داستان یک ایمیل ناقابل؛ ژیمناست‌ها، قربانی گروکشی مدیران سابق و فعلی فدراسیون ژیمناستیک

شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۶

عابد حقدادی، رییس فدراسیون ژیمناستیک با تایید لغو اردوی تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان ژیمناستیک برای شرکت در مسابقات آسیایی، عامل این نابسامانی را همکاری نکردن مدیران پیشین فدراسیون ژیمناستیک دانست و گفت که ایمیل رسمی فدراسیون در اختیار مسوولان جدید فدراسیون قرار داده نشده است.

این در حالی است که فدراسیون جهانی ژیمناستیک به دلیل اعتراض زهرا اینچه درگاهی و ابهامات و دخالت گسترده حاکمیت، انتخابات اخیر فدراسیون ژیمناستیک را تایید نکرد و درگاهی را به عنوان رییس می‌شناسد.

فدراسیون جهانی ژیمناستیک با ارسال نامه‌ای به کمیته ملی المپیک، خواستار ارائه توضیحاتی درباره انتخابات فدراسیون ژیمناستیک شد. به همین دلیل دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت ممکن است انتخابات فدراسیون ژیمناستیک لغو شود.

وزارت ورزش و جوانان انتخابات جنجالی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ فدراسیون ژیمناستیک را با تخلفات عجیب، طبق اساسنامه داخلی و نه جهانی برگزار کرد و به زهرا اینچه درگاهی، رییس پیشین این فدراسیون اجازه حضور در آن را نداد.

انتخابات پس از خروج ۲۳ نفر از اعضای مجمع در حالی برگزار شد که رییس مجمع یعنی معاون وزیر ورزش، برخلاف اساسنامه جهانی در آن رای داد.

به نظر می‌رسد دعوای دو طرف عامل از دست رفتن مسابقات قهرمانی آسیا برای تیم‌های ملی ژیمناستیک جوانان و بزرگسالان ایران شده است.

پیش از این گفته شده بود ایمیل فدراسیون همچنان در اختیار زهرا اینچه‌ درگاهی، رییس پیشین فدراسیون است و او با شرایط خاصی حاضر به همکاری با مدیران جدید فدراسیون ژیمناستیک است.

اینچه درگاهی با ایمیل خودش با فدراسیون جهانی مکاتبه دارد و با توجه به عدم تایید انتخابات فدراسیون ژیمناستیک ایران از سوی FIG، برای فدراسیون جهانی نیز در حال حاضر این ایمیل دارای اعتبار است و همچنان این ایمیل تنها راه ارتباط بین‌المللی فدراسیون ایران با FIG محسوب می‌شود.

به گزارش تسنیم، حقدادی، رییس فعلی فدراسیون ژیمناستیک در این باره گفته است: «بعد از ثبت‌نام اولیه، باید ثبت‌نام با نام ورزشکاران برای کسب مجوزها و ویزای ورزشکاران و تعیین محل اقامت انجام شود. این موضوع از طریق ایمیل رسمی امکان‌پذیر است و لینک ثبت‌نام به ایمیل رسمی فرستاده می‌شود. در انتخابات شکایت‌هایی از طرف یکی از نامزدها به نهاد بین‌المللی ارسال شده و تا زمان تعیین تکلیف و رسیدگی به این شکایت‌ها، نهاد بین‌المللی اعلام کرده که فدراسیون ژیمناستیک باید با همان شرایط قبلی در بحث بین‌المللی ادامه کار دهد.»

او گفته مدیران پیشین فدراسیون برای جام‌های جهانی آلمان و آذربایجان همکاری کرده بودند: «در آن جام‌های جهانی با همان ایمیل رسمی کار ثبت‌نام را انجام می‌دادیم. حتی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در ترکیه در فروردین ماه با همین ایمیل کار را انجام دادیم اما دوستان بعد از انتخابات دیگر در خصوص موضوع ایمیل همکاری نکرده و ایمیل رسمی فدراسیون را در اختیار مسوولان جدید فدراسیون قرار ندادند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
تیتر اول
خبرها
امروز

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.