قوانین جدید قراردادهای لیگ برتر؛ لژیونرها قرضی نیایند، قطعی هم بیایند، خارجی هستند!

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

ورزش سه بندهای دستور العمل قراردادهای میان باشگاه ها و بازیکنان را منتشر کرده است. دراین دستورالعمل بند عجیبی وجود دارد که در ابتدای کار دست استقلال را برای تمدید قرارداد با دو ستاره‌اش می‌بندد؛ مهدی قایدی و محمد محبی با توجه به دستورالعمل جدید، نمی‌توانند قرضی در استقلال باشند.

امروز روزنامه فرهیختگان گزارش مفصلی از تغییراتی که قرار است در قوانین جذب بازیکن اتفاق بیافتد پرده برداشت. مهم‌ترین بندی که فعلا چالشی شده، محدودیت در به خدمت‌گیری غیرقطعی لژیونرهاست؛ بازیکنان لژیونر قادر به عقد قرارداد به صورت قرضی با باشگاه‌های ایرانی نیستند.

در حال حاضر پیام نیازمند، محمد محبی و مهدی قایدی از سه باشگاه پورتیموننزه، الاهلی و سانتاکلارا به صورت قرضی در باشگاه‌های ایرانی بازی می‌کنند. علاوه بر اینکه این بازیکنان در صورت بازگشت به باشگاه‌های ایرانی به عنوان سهمیه خارجی وارد فهرست تیم‌ها خواهند شد، در حالی که پاسپورت آنها ایرانی است‌.

دستورالعمل جدید نقل و انتقالات فوتبال ایران ظاهرا پس از جلسات کارگروهی با حضور چند چهره شناخته شده فوتبال ایران شامل مثل علی خطیر، مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال، هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه تراکتور، جمشید نورشرق،‌رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مصطفی زارعی،‌رئیس کمیته اخذ مجوز باشگاهی تهیه و تصویب شده است.

همه باشگاه ها، بازیکنان و مربیان ملزم به رعایت این دستور العمل ۳۰ بندی در قرارداد خود هستند.

بر اساس این دستور العمل محدودیت هایی در امضای قرارداد های لیگ برتر و لیگ یک در نظر گرفته شده که می تواند به ضرر بازیکنان فوتبال شود. ورزش سه نوشته است که در این دستورالعمل درباره قوانین فسخ یکطرفه از سوی بازیکن و باشگاه، آپشن های فوتبالیست ها، نحوه جدایی در صورت عدم پرداخت حقوق، لیست بازیکنان باشگاه های مختلف، امضای قراردادهای ارزی و برخی موضوعات دیگر توضیح داده شده که دست مدیران برنامه و بازیکنان را کوتاه می کند.

دستور العمل های ارائه شده رسما و کتبا به امضای مهدی تاج رییس فدراسیون و سایر مقامات ارشد فدراسیون رسیده و از فصل نقل و انتقالات جاری لازم الاجرا است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
۲۴
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید